Co można wyczarować ze sfilcowanej wełny, przedstawiliśmy w relacji z kursu, który w olsztyńskim CEiIK odbył się 19 września 2009 roku. Uczestniczki kolejnego kursu z 28 listopada udowodniły, że tak modną dziś biżuterię można nauczyć się robić w ciągu kilku zaledwie godzin.
Ikony wykonane techniką decoupage Co to takiego decoupage? To forma sztuki dekoratorskiej, której korzeni musimy szukać na Dalekim Wschodzie. Okazuje się jednak, że równie dobrze czuje się ona w europejskim, także polskim klimacie.
Relację z wrześniowej sesji warsztatów „Jak twórczo i aktywnie pracować z osobami starszymi i niepełnosprawnymi przedstawiliśmy blisko miesiąc temu. Trzecie tegoroczne zajęcia z tego cyklu, zatytułowane ”Gry, zabawy, tańce oraz zadania dramowo-plastyczne” odbyły się w dniach 23-25 października i wzięły w nich udział pracownice różnych jednostek kulturalnych, wychowawczych i opiekuńczych z całego regionu.
Warsztaty: Technika filcowania wełny a możliwości twórcze Wystarczy wełna i ciepła woda z mydłem oraz w miarę sprawne ręce. No i pomysły, jak to naturalne bogactwo wykorzystać. A sfilcowana wełna daje niezwykle duże możliwości. Można z niej robić biżuterię, torebki, nakrycia głowy, a nawet obrazy!
Wystawa malarstwa Alicji Miazgi i Małgorzaty Piaseckiej. Relacja z wernisażu Wernisaż prac malarskich Alicji Miazgi i Małgorzaty Piaseckiej w Galerii PARKOWA zgromadził wielu gości, w tym przyjaciół pierwszej autorki z chóru Collegium Baccalarum. Pani Alicja bowiem śpiewa w tym zespole od 22 lat, a dopiero od pięciu łączy tę pasję z drugim zajęciem artystycznym – malarstwem.