Kolejne wystawy dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

 

W ramach programu „Nasze Miejsca. Nasze Księgi”, wspólnie ze Stowarzyszeniem „Tratwa” oraz Archiwum Państwowym w Olsztynie przygotowaliśmy wystawy dokumentów archiwalnych dotyczących pierwszych lat powojennych w Braniewie i Górowie Iławeckim. Wystawy składają się z kolaży wybranych fragmentów dokumentacji z lat 1945-1950 . Te „wycinki rzeczywistości” pokazują świat, który pozostawiła po sobie wojna i z którym musieli mierzyć się mieszkańcy Warmii i Mazur – zarówno ci, którzy tu przetrwali, jak i nowi osiedleńcy. Przez często urzędowy styl pism i dokumentów można dojrzeć ludzkie losy i niezwykły trud związany z tworzeniem i zamieszkiwaniem nowego świata.

Program „Nasze Miejsca. Nasze Księgi” realizowany w latach 2018-2020 w Ornecie, Braniewie, Górowie Iławeckim, Łukcie i Świętajnie.

 

Projekt "Nasze miejsca, nasze księgi" dofinansowano ze środków Narodowego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

Materiały archiwalne zostały nam udostępnione przez mieszkańców gmin Orneta, Świętajno i Łukta.

 

Zrealizowany został we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tratwa”, Ul. Parkowa 1 , 10-233 Olsztyn, Tel. 89-513 17 44

Koordynator programu : Wioletta Michalska

Opracowanie materiałów i redakcja materiałów – Ryszard Michalski i Magdalena Wilde.

Projekt i wykonanie wystawy : Bartosz Świątecki i Adam Cieślak

Partner programu: Archiwum Państwowe w Olsztynie, Burmistrzowie i Samorządy Ornety, Braniewa i Górowa Iławeckiego

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Górowo Iławeckie

 

Braniewo

 
Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności