„Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy”

W poniedziałek 16 czerwca 2014 r. w Parku Jakubowo przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się piknik ekologiczny.

Piknik ten był jednocześnie podsumowaniem akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach 2014”. Hasło tegorocznej akcji, której organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, brzmiało: „Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy”.

Od początku marca do końca maja w całym regionie dzieci i młodzież miały okazję wykazać swą aktywność w ramach trzech poddziałań: „Szkolne ostoje przyrody”, „Inwentaryzacja przyrodnicza” i „Przyroda moich dziadków”. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku funkcję koordynatorów poszczególnych działań pełniły centra edukacji ekologicznej w Olsztynie, Elblągu, Ełku i Giżycku. Według wstępnych szacunków w tegorocznej akcji wzięło udział prawie 20 tys. osób. Liderzy, którzy najlepiej wywiązali się ze swoich zadań, zostali odpowiednio nagrodzeni podczas pikniku ekologicznego w Parku Jakubowo w Olsztynie. W spotkaniu wzięło udział kilkaset dzieci i młodzieży z całego regionu.

Podczas pikniku w Olsztynie statuetki, dyplomy i nagrody odbierali przedstawiciele placówek szkół i przedszkoli, których działania oceniono jako wyjątkowe. Jak przystało na piknik nie zabrakło także dobrej zabawy, dla uczestników podsumowania przygotowano bowiem wiele atrakcji i niespodzianek. Nie brakowało także konkurencji ruchowych i zabaw prowadzonych ze sceny przez Studio Animacji Ruchowej Rytm Magdaleny Faszczy.  

Realizatorem Pikniku było Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.Fot. i tekst: Elwira Załoga-Kwas (CEiIK Olsztyn)

Fot. Elwira Załoga-Kwas (CEiIK Olsztyn)
Fot. Elwira Załoga-Kwas (CEiIK Olsztyn)
Fot. Elwira Załoga-Kwas (CEiIK Olsztyn)
Fot. Elwira Załoga-Kwas (CEiIK Olsztyn)
Fot. Elwira Załoga-Kwas (CEiIK Olsztyn)
Fot. Elwira Załoga-Kwas (CEiIK Olsztyn)
Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności