Pieśni polskie i węgierskie Ferdynanda Gregoroviusa - promocja książki

We wtorek 15 grudnia 2015 roku, podczas seminarium „Scenariusze przyszłości – kultura Warmii i Mazur w perspektywie do 2030 roku”, odbyła się promocja książki „Powstanie Wiosna Ludów w literaturze europejskiej - pieśni polskie i węgierskie Ferdynanda Gregoroviusa”.

O tym jak doszło do wydania książki opowiedział pomysłodawca publikacji - Andrzej Małyszko, członek Stowarzyszenia Miłośników Rusi nad Łyną. Otóż polskie i węgierskie pieśni Ferdynanda Gregoroviusa, powstałe w 1849 roku, były hołdem dla Polaków i Węgrów uczestniczących w powstaniu węgierskim Wiosna Ludów. Samo wydanie pieśni w projekcie jest ukłonem dla Autora wobec zbliżających się dwóch rocznic Gregoroviusa: 195. urodzin i 125. rocznicy Jego śmierci.

W związku z tym książka wydana została w trzech językach: polskim, węgierskim i niemieckim (wszystko w jednym tomie). Jest to jednocześnie pierwsze wydanie twórczości tego autora w języku polskim. Książki te nie znajdą się w obiegu komercyjnym - nie podlegają sprzedaży, na pewno trafią jednak do bibliotek i punktów użyteczności publicznej.

Więcej o projekcie tutaj

Projekt dofinansowany w ramach Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej
www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/hu
www.msz.gov.pl 
#polhun

      

Projekt sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
            
Fot.i tekst Elwira Załoga-Kwas

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności