Musical „Kochanie bez granic”

W niedzielę 29 listopada 2015 roku w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie został wystawiony musical „Kochanie bez granic”.

W musicalu udział wzięła utalentowana młodzież i dzieci z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna, Biskupca i Olsztyna, a  przedstawienie było efektem cyklu warsztatów artystycznych prowadzonych przez ekspertów przygotowujących młodzież pod względem wokalnym, teatralnym i tanecznym.
    
Autorami musicalu są Jerzy Jarosław Dobrzyński (muzyka) i Jadwiga Has (słowa piosenek) - twórcy z bogatym dorobkiem artystycznym na polskim rynku muzycznym. Reżyseria - Irena Telesz. Adaptacją scenariusza zajęła się Agata Dowhań (zespół Alibabki).

Musical łączy polsko-słowiańskie tradycje muzyczne z trendami obecnymi we współczesnej muzyce, co nadaje mu oryginalne brzmienie. Treść libretta oparta jest na wątku miłości dwojga młodych ludzi rozdzielonych wschodnią granicą naszego kraju i odnosi się do problemów Polaków żyjących na dawnych Kresach Polski. Porusza emocje związane z koniecznością rozstań, tęsknotą, nadzieją, poszukiwaniem własnej tożsamości, a także nośne roztańczone i rozśpiewane sceny zbiorowe, pełne radości i młodzieńczej energii.

Musical posiada sceny o silnie patriotycznym przesłaniu, a sama realizacja jest wzbogacona scenografią multimedialną.

Wstęp na koncert był wolny.
 
Spektakl zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES, a dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Fot. i tekst Elwira Załoga-Kwas

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności