„Miejskie dokufikcje” - warsztat i happening

W sobotę 19 października 2013 r. w w okolicy placu zabaw na Nagórkach (ul. Barcza) odbył się warsztat artystyczny dla dzieci i dorosłych.W jego trakcie zbudowano i malowano tymczasowe scenografie, a następnie ustawiano je w plenerze. Powstały ciekawe budowle. W programie były wspólne zdjęcia. Najciekawsze znajdą się na wystawie zbiorowej w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie, której wernisaż zaplanowano na wtorek 26 listopada 2013 r.
Natomiast w niedzielę 20 października 2013 r. odbył się spacer fotograficzny „W poszukiwaniu osobliwości" - okolice elewatora zbożowego i ul. Partyzantów. Podczas wycieczki wspólnie poszukiwano interesujących obiektów, widoków, sytuacji....i robiono zdjęcia.

Happening to część projektu artystycznego „Miejskie Dokufikcje. Niecodzienna Mapa Olsztyna” realizowanego przez Joannę Teklę Woźniak, który zakłada próbę zwrócenia uwagi mieszkańców Olsztyna na miejsca nieoczywiste, niekiedy zapomniane, a jednocześnie na przypomnienie o możliwości samodzielnego, kreatywnego wpływania na najbliższe otoczenie.
 
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie dofinansowało zadanie i wspiera jego realizację.

Konkurs „Kasa na kulturę” będzie podsumowany na otwartym spotkaniu po zakończeniu realizacji projektów.

Więcej o projekcie tutaj.

Fot. Joanna Tekla Woźniak

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności