Laur "Najlepszym z Najlepszych"

Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)

W czwartkowy wieczór, 18 marca 2010 roku Teatr im. Stefana Jaracza gościł kwiat talentów naszego regionu. Siódma już z kolei gala wręczania lauru „Najlepszym z Najlepszych” stała się okazją do podsumowania osiągnięć najzdolniejszych przedstawicieli naszego regionu w zeszłym roku. W różnych dziedzinach święcili oni triumfy na arenach krajowych i międzynarodowych. Najpierw powitał ich, a także zaproszonych gości, marszałek województwa Jacek Protas, gospodarz imprezy.
Wybitny pisarz Paulo Coelho powiedział: „Talent jest darem uniwersalnym, ale trzeba ogromnej odwagi, aby go wykorzystać”. Na tej sali są ludzie odważni, bowiem potrafią z determinacją realizować marzenia, pomysły i uczynić z tego sposób na swoje życie. Są tu ludzie, którzy są ambasadorami naszego regionu w kraju i za granicą, którzy rozsławiają imię Warmii, Mazur i Powiśla w różnych dziedzinach i w różnych miejscach świata – podkreślił marszałek. Dodał, że jest zaszczycony wręczając laur „Najlepszym z Najlepszych”, doceniając ich zasługi dla promocji regionu, który zmienia się z każdym dniem na lepsze i tylko notoryczni pesymiści nie chcą tego dostrzegać.
Po chwili prowadzący uroczystość Marta Gołąb i Michał  Górski zaprosili na scenę teatru pierwszą laureatkę, znaną już wcześniej marszałkowi, bo kilka miesięcy temu wręczał jej łódkę żeglarską klasy BYTE II. A oto pełna lista laureatów:

SPORT
Sara Piasecka – zawodniczka Bazy Mrągowo oraz stypendystka Samorządu Województwa, zdobyła złoty medal Żeglarskich Mistrzostw Europy w klasie BYTE.
Anna Dąbrowska – 17-letnia olsztynianka, zawodniczka Spółdzielczego Klubu Sportowego „START” w Olsztynie, zdobywczyni tytułu Mistrzyni Świata w walkach indywidualnych i technikach specjalnych, najlepsza zawodniczka mistrzostw juniorów podczas Mistrzostw Świata w Taekwondo ITF w Mar del Plata w Argentynie.
Dariusz Idzikowski – zawodnik Spółdzielczego Klubu Sportowego „START” w Olsztynie, zdobywca srebrnego medalu w walkach indywidualnych, złotego medalu w układach drużynowych, srebrnego w walkach drużynowych oraz brązowego
w indywidualnych technikach specjalnych podczas Mistrzostw Świata w Taekwondo ITF w Mar del Plata w Argentynie. Nagrodę odebrał jego brat Tomasz.
Piotr Kula – Meczowy Mistrz Polski w klasie Finn. Zawodnik klubu BTŻ Biskupiec. Medalista mistrzostw świata i Europy juniorów. Nagrodę odebrała jego mama Alfreda.
Krzysztof Pielowski – zdobył złoty medal na 200, 400 i 1500 w pływaniu
 stylem dowolnym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Oświęcimu.
Andżelika Dominika Murzyn – uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej Nr 9 w Olsztynie. Zdobywczyni I miejsca podczas XVI Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostw Polski w Tańcu Dyskotekowym w kategorii „salsa solo”, które odbyły się we Wrocławiu.
Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka – mistrzowie Polski amatorów
(w kategorii dorośli) w tańcach standardowych.
Formacja Standardowa „LOTOS-JANTAR” z Elbląga – podczas Mistrzostw Europy w Miscolc na Węgrzech oraz Mistrzostw Świata Formacji Standardowych (Ludwigsburg w Niemczech) zajęła czwarte miejsce – nagrodę odebrał dyrektor Antoni Czyżyk.
Ełcki Teatr Tańca – złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Sankt Petersburgu w Rosji. Nagrodę odebrał dyrektor teatru Piotr Witaszczyk.
Centrum Tańca Crea Dance Wasilewski-Felska w Olsztynie – corocznie od 10 lat są organizatorami największego Festiwalu Tanecznego w Europie Centralnej – Tropicana Cup w Mikołajkach. W 2009 roku wydarzenie to zbiegło się z Jubileuszem XV-lecia Centrum Tańca Crea Dance. Nagrodę odebrała para Karolina Felska i Krzysztof Wasilewski.

UPOWSZECHNIANIE KULTURY
Karolina Nowotczyńska – uczennica II klasy Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu. W 2009 roku zdobyła wyróżnienie na Międzynarodowym konkursie skrzypcowym w Hohenlohe (Niemcy). Nie przybyła na Galę, bo zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego, który akurat odbywał się w Warszawie.
Telewizja Olsztyn (TVO) – otrzymała dwie nagrody statuetki-nominacje w VI edycji konkursu dla Telewizji Lokalnych 2009 „To Nas Dotyczy”
w kategoriach:
- krótka forma telewizyjna – za film „700-lecie Lidzbarka Warmińskiego”
- moja mała Ojczyzna – za film „Napoleon w Jonkowie – rekonstrukcja bitwy”.
Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej „ProForma”
– pod Dyrekcją Marcina Wawruka, który zwyciężył w jubileuszowym 40. Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat.
Wojciech Kujawski – zdobył I nagrodę w konkursie „Ars Libris 2009” na najciekawiej edytorsko wydaną książkę Warmii i Mazur za publikację „Mazury Garbate”.

NAUKA
Daria Jarczewska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, laureatka prestiżowego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej – Eurogame.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Giżycku (drużyna w składzie: Weronika Sosnowicz, Dominika Kot, Kinga Łozak, Daniela Radecka, Joanna Iwaszkiewicz, Lidia Bochan i Paulina Pupiałło) – zdobywcy tytułu Mistrza Polski w Ogólnopolskim Turnieju Twórczego Rozwiązywania Problemów w II poziomie wiekowym, który odbył się w Otwocku w marcu 2009 roku. Uczniom na co dzień (i na scenie) towarzyszy opiekunka grupy Joanna Kempa.
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie (drużyna w składzie: Daria Jarczewska, Iza Krasucka, Anna Królikowska, Krzysztof Niemiec, Oliwia Waligóra, Magdalena Zubel, trenerki: Jolanta Lubowiecka, Joanna Zubel) – zdobywcy tytułu Mistrza Polski w XVIII Ogólnopolskim Finale Konkursu Odyseja Umysłu w III poziomie wiekowym, który odbył się w Gdańsku w marcu 2009 roku. Tym samym uzyskali prawo reprezentowania kraju, regionu podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Ames  w stanie IOWA w USA, która odbyła się w maju 2009 roku.

OCHRONA ZDROWIA
Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie – zwycięzca ogólnopolskiego rankingu „Bezpieczny szpital” prowadzonego przez „Rzeczpospolitą” w kategorii : szpitale publiczne wielospecjalistyczne i onkologiczne. Nagrodę odebrał dyrektor Janusz Chełchowski.
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce – laureat  XV edycji konkursu Polskiej Nagrody Jakości w kategorii organizacje publiczne – służba zdrowia. Nagrodę odebrał dyrektor Roman Lewandowski.

PROMOCJA TURYSTYCZNA
Fundacja Grunwald – zwycięzca konkursu na produkt turystyczny Warmii i Mazur za Inscenizację Bitwy pod Grunwaldem – laur odebrał wójt gminy Grunwald Henryk Kacprzyk.  
Mazury PTTK Sp. z o.o. w Olsztynie – zdobywca III miejsca za „Szkołę nurkowania w stanicy wodnej PTTK w Sorkwitach” w ogólnopolskim konkursie na „Najciekawszy produkt turystyczny PTTK 2009”. Nagrodę odbebrał prezes Stanisław Janowicz.
Barbara Cały – projektantka mody z Olsztyna. Jest autorką kolekcji 340 sukien wykonanych własnoręcznie na szydełku, których niedawny pokaz w CEiIK był jednym z wydarzeń promujących Wielkie Jeziora Mazurskie w konkursie na New7Wonders.


DZIAŁALNOŚĆ  GOSPODARCZA
Jan Szynaka – właściciel przedsiębiorstwa „Szynaka –Meble” z Lubawy. Uzyskał tzw. „Szablę Kilińskiego” – najwyższe honorowe odznaczenie rzemieślnicze ustanowione przez Kongres Rzemiosła Polskiego. Po odbiór nagrody laureat zaprosił na scenę również swoją małżonkę.
Jarosław Parol, Tradycyjna Wędzarnia Warmińska z Kaborna – laureat nagrody „Perła 2009” w IX edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” w kategorii produktów za węgorza wędzonego.
Impress Decor Polska Sp. z o.o. - laureat statuetki GAZELA BIZNESU 2009, rankingu najszybciej rozwijających się firm w Polsce. Nagrodę odebrali członkowie zarządu spółki: Dariusz Świątek oraz Michał Pacynko.

INNE
Drużyna OSP Miłakowo – zajęła I miejsce podczas IV Mistrzostw Polski
w ratownictwie Wodnym i Powodziowym oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej, które odbyły się w Starym Licheniu. W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: dh Kazimierz Maciura, dh Adam Gagat, dh Łukasz Piotrowski, dh Marcin Zieliński.
Andrzej Matracki – 12 września 2009 roku w Paryżu odebrał statuetkę Osobowości Roku – najbardziej prestiżową nagrodę w branży fryzjerskiej na świecie.
Kamil Kardymowicz – uczeń Szkoły Policealnej w Olsztynie na kierunku: technik farmaceutyczny. Kamil pracując jako wolontariusz lidzbarskiego oddziału Miejscowego Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy otrzymał tytuł „Wolontariusza Roku 2009”.
Maciej Zasada – zwycięzca polskiej edycji europejskiego konkursu dla młodych dziennikarzy „Poszerz swoje horyzonty”. Laureat przygotował artykuł pt. „Bliskim lepiej nie mówić” i opublikował go w maju 2009 roku w serwisie Infotuba.pl. Jego tematyka dotyczyła emigracji zarobkowej kobiet do Włoch.
Alicja Kulik – reportażystka Radia Olsztyn, laureatka prestiżowego konkursu dziennikarskiego „Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej”, która przyznawana jest za najlepsze prace otwarcie i rzetelnie informujące o kraju sąsiada. Na konkurs przygotowała reportaż radiowy pt. „Na początku było marzenia”, który opowiada historię o ludziach z Polski i Niemiec potrafiący otwarcie rozmawiać o swojej różnorodności społecznej, kulturowej i historycznej.

Po wręczeniu wyróżnień na scenie zgromadził się tłum laureatów, ponieważ niektóre nagrody wręczano kilku osobom. W imieniu wojewody Mariana Podziewskiego pogratulował im Bogumił Osiński, a jeden z laureatów (Kamil Kardymowicz) dostał wielkiego pluszaka od swojej sympatyczki, w której rozpoznaliśmy Jolantę Kłoczewską, dyrektor Szkoły Policealnej Medyk w Olsztynie. W imieniu laureatów podziękowali: Karolina Felska i Krzysztof Wasilewski. Na zakończenie przed publicznością wystąpił zespół Lubliner Klezmorin.

MK

Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Laur "Najlepszym z Najlepszych" 2010 (CEiIK Olsztyn)
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013.

Polityka prywatności © 2013 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Projekt graficzny i wykonanie techniczne: CIRUTdesign.