„Krok ponad ciszą. Metoda profesora Głuszczaka” - premiera filmu

W czwartek 10.12.2015 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbył się premierowy pokaz filmu „Krok ponad ciszą. Metoda profesora Głuszczaka”.

Bohaterem filmu jest Honorowy Obywatel Olsztyna, niezwykły ambasador Olsztyna i regionu Warmii i Mazur, twórca sukcesów Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych.

Profesor Bohdan Głuszczak to człowiek, który przekształcił amatorski, terapeutyczny teatr w zjawisko niezwykłe w dziejach kultury polskiej, dzisiaj może nieco zapomniane…. Niegdyś ich występom towarzyszyły entuzjastyczne recenzje w Warszawie, w Berlinie czy Nowym Jorku. Profesor z Pantomimą Olsztyńską wystąpili na deskach ponad 150 teatrów Europy i świata zgarniając liczne nagrody. Jest cenionym animatorem kultury za granicą, gdzie stawia się jego działalność jako przykład kreacji - Bohdan Głuszczak i jego teatr uważani są za prekursorów arteterapii (terapii sztuką). Dorobek Profesora można znaleźć m.in. w Archiwum Państwowym, Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz archiwach Radia Olsztyn, archiwach TVP SA czy olsztyńskich bądź wojewódzkich annałach i wydawnictwach okolicznościowych.

Na zlecenie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie film wyprodukowała Agencja Produkcyjno-Reklamowa „Alex”.


Powtórki emisji w Działdowie (14.12.2015) oraz w Morągu (16.12.2015).


Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Rozwoju.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.

Fot. i tekst: Elwira Załoga-Kwas

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności