Konkurs filmowy promujący fundusze europejskie na Warmii i Mazurach

W czwartek 29 października 2015 r. poznaliśmy zwycięzców konkursu filmowego „Warmia i Mazury – nasza Mała Ojczyzna zmienia się dzięki Unii Europejskiej”.

Wśród laureatów znalazły się drużyny z Elbląga, Olsztyna i Zalesia. Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur kręciła filmy obrazujące zmiany jakie zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki unijnym funduszom.

Celem konkursu jest było zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania tematyką Unii Europejskiej, skierowanie uwagi młodzieży na zmiany, które zaszły w ich najbliższym otoczeniu dzięki funduszom UE, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym roku komisja konkursowa nagrodziła:

1. miejsce film „Zmiana na lepsze z Unią Europejską” przygotowany przez uczniów Społecznego Gimnazjum 101 w Olsztynie: Ignacego Błotniaka, Łukasza Antoszewskiego i Jakuba Dębowskiego pod kierunkiem Urszuli Młodzianowskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=toaOnFsC-Kg

2. miejsce film „Elbląg – miasto codziennych zmian” przygotowany przez Jakuba Kosobudzkiego (IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Elblągu), Bartłomieja Michalczyka (IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Elblągu) i Kacpra Stankiewicza (Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu), pod kierunkiem Anny Bazylczuk;
https://www.youtube.com/watch?v=C6MhN4oRVs0

dwa równorzędne 3. miejsca

film „Elbląg nasze miasto w Unii Europejskiej” przygotowany przez Marcina Ochnika (Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu) i Michała Wójtowicza (Liceum Ogólnokształcące Nr 1) pod kierunkiem Honoraty Danowskiej;
https://www.youtube.com/watch?v=AMd7WxBuvCc

film „Unia – nowy początek” przygotowany przez Aleksandrę Jankowską, Klaudię Ochnik, Ewelinę Kowzan ze Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu pod kierunkiem Teresy Rutyna;
https://www.youtube.com/watch?v=Flyol2mTQFY


Wręczenie nagród z udziałem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina wraz z prezentacją nagrodzonych filmów odbyło się w czwartek 29 października o godz. 11.00, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Parkowej 1 w Olsztynie.

Konkurs jest realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „OPEN DAYS 2015” i skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy biorą udział w konkursie w zespołach trzyosobowych.

Organizatorzy konkursu:
- Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej
- Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli
- Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

 
Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności