Konferencja podsumowująca projekt „Kasa na kulturę”

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, realizator projektu „Kasa na kulturę”, w poniedziałek 9 grudnia 2013 r. zorganizowało konferencję podsumowującą projekt.

Na początku odbyło się podsumowanie 12 projektów realizowanych w ramach konkursu dotacyjnego „Kasa na kulturę”, który tworzony był w oparciu o model budżetu partycypacyjnego. Zostały zaprezentowane projekty o charakterze kulturotwórczym, animacyjnym, integrującym społeczność lokalną, zrealizowane w przestrzeni miasta Olsztyna, w nietypowych, nieoczywistych dla kultury miejscach.

Potem odbyły się wykłady:
1. O rewolcie kulturowej miast. Wykład Edwina Bendyka (polski dziennikarz, publicysta, zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne),
oraz
2. O doświadczeniach w pracy w przestrzeni miejskiej Stowarzyszenia Ośrodka Działań Kulturowych LAS z Bydgoszczy. Wykład Marcina Płocharczyka (koordynatora Laboratorium Kultury Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Stały współpracownik/publicysta ogólnopolskiego magazynu poświęconego kulturze Takeme).

Spotkanie zakończyła dyskusja z udziałem prelegentów oraz koordynatorów projektów konkursu „Kasa na kulturę”.

Spotkanie miało charakter otwarty.

Więcej o dofinansowanych projektach tutaj.
Program sfinansowany został ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Tekst Elwira Załoga-Kwas
Fot. Roman Jedynak

Fot. Roman Jedynak
Fot. Roman Jedynak
Fot. Roman Jedynak
Fot. Roman Jedynak
Fot. Roman Jedynak
Fot. Roman Jedynak
Fot. Roman Jedynak
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013.

Polityka prywatności © 2013 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Projekt graficzny i wykonanie techniczne: CIRUTdesign.
Poznaj lepiej nasz region: