Koncert na 15-lecie „Kotarbińskiego”

Jubileuszowy koncert z okazji 15-lecia Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego zorganizował CEiIK na Scenie Staromiejskiej w Olsztynie w środę, 11 maja 2011 roku.

Wybierz własny styl myślenia – studiuj w „Kotarbińskim” – to jedno z kilku haseł, jakie pojawiły się na rynku Starego Miasta i zachęcały do podjęcia studiów w tej renomowanej, niepublicznej uczelni. Jest ona kontynuatorką społecznej misji Olsztyńskiej Szkoły Zarządzania i Administracji (utworzonej kilka lat wcześniej). Z inicjatywy Olsztyńskiego Towarzystwa Gospodarczego zostaje wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych 2 lipca 1996 roku. Data ta zostaje uznana za dzień narodzin uczelni.

Jej rektorem został dr inż. Zygmunt Kurek, założyciel szkoły, który kierował uczelnią od jej początków do 2004 roku.  Na podstawie decyzji z 5 września 2001 roku uczelnia otrzymała zgodę Ministra Edukacji Narodowej na prowadzenie wyższych studiów inżynierskich na kierunku informatyka. W związku z rozszerzeniem oferty edukacyjnej, uczelnia zmienia nazwę na funkcjonującą obecnie: Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie. Ma własną bazę lokalową w powojskowym kompleksie koszarowym przy ul. Artyleryjskiej, a jej obecnym rektorem jest prof. Zdzisław Kowalczyk.

Nasza uczelnia od kilku lat specjalizuje się w kierunkach technicznych, inżynieryjnych – mówi Krzysztof Berent, dyrektor ds. rozwoju i promocji. – Czyli jest to informatyka, mechatronika, w tej chwili dochodzi zarządzanie produkcją, ale mamy też kierunki bardziej humanistyczne jak kulturoznawstwo i europeistyka, jedyne takie w regionie.

Taki profil uczelni prezentowano podczas imprezy zorganizowanej na Starym Mieście w Olsztynie, która była zwieńczeniem podobnych imprez w dziewięciu miastach regionu: Biskupcu, Mrągowie, Piszu, Ełku, Giżycku, Kętrzynie, Bartoszycach, Ostródzie i Szczytnie. Szkoła pokazała się także na Muzycznym Pikniku Europejskim w ogrodach CEiIK 7 maja b.r. – o czym informowaliśmy w relacji „Europejski Piknik z Żukami”. Jaki jest cel tych prezentacji?

Chcemy przedstawić naszą uczelnię nie tylko maturzystom, ale także tym, którzy ukończyli szkoły średnie wcześniej, bo oni też mają szansę studiować w „Kotarbińskim” i często z tego korzystają. A gdzie ich spotkamy? Na ulicach miast, podczas takich właśnie imprez jak ta. Poza tym decyzję studiowania zazwyczaj podejmują całe rodziny, więc niech matki i ojcowie zobaczą, gdzie mogą posłać swoje dzieci i płacić za ich studia. Tutaj mogą zobaczyć, że nasza uczelnia podaje rzetelną ofertę – dodaje Krzysztof Berent.

Potwierdzeniem otwartości szkoły była obecność na imprezie prof. Andrzeja Nowickiego, wybranego właśnie najpopularniejszym wykładowcą uczelni. Na co dzień prof. Nowicki uczy studentów trudnej matematyki na renomowanym Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od kilku lat przyjeżdża w weekendy do Olsztyna, by dzielić się swoją nietuzinkową wiedzą ze studentami OWSIiZ. Przełożył nawet o kilka dni wyjazd do Paryża, gdzie też wykłada, by wziąć udział w jubileuszu olsztyńskiej uczelni.

Do południa w siedzibie przy ul. Artyleryjskiej odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni, a po południu – kilkugodzinny koncert z udziałem dwóch olsztyńskich zespołów: Łydka Grubasa (grupa powstała w 2002 roku) i Kuśka Brothers, równolatka uczelni. Organizatorzy przeprowadzili także gry i zabawy, w tym quiz premiowany dwoma indeksami uprawniającymi do bezpłatnego studiowania tych maturzystów, którzy wygrali ten sprawdzian. Po raz pierwszy zresztą uczelnia proklamowała Święto Maturzystów i najpewniej nowa tradycja będzie kontynuowana i rozbudowywana w następnych latach.

Już niebawem, bo w piątek 10 czerwca organizujemy w naszej szkole Piknik Technologiczny, na który zaprosiliśmy Centrum Nauki Kopernik. Przyjadą do nas tiry z eksponatami, które rozstawimy na parkingach w kampusie. Będzie można nacieszyć oczy tym, czego na co dzień nie można w Olsztynie zobaczyć – Krzysztof Berent zaprasza wszystkich chętnych.
MKPolityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności