Koncert Grażyny Auguścik.


To była promocja najnowszej płyty Grażyny Auguścik "Szeptem", która wystąpiła w CEiIK z Andrzejem Jagodzińskim i jego "Trio".

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Na co dzień mieszkająca w Stanach dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Philla Collinsa i Ala Jarreau. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Koncertuje i nagrywa zawsze w doskonałym towarzystwie, jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak,Urszula Dudziak i Andrzej Jagodziński Trio. Przez kilka lat z rzędu uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn "Jazz Forum".

Andrzej Jagodziński grał i gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Zdobywca dwóch Fryderyków – najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym: w 1994 za płytę „CHOPIN” w kategorii „Jazzowa płyta roku” oraz w 2004 roku w kategorii „Jazzowy muzyk roku” . Międzynarodową sławę przyniosły mu aranżacje utworów Fryderyka Chopina – to jego autorski pomysł oraz wielki sukces artystyczny i komercyjny, a albumy ”Chopin”, „Chopin Once More”, „Les Brillantes”, „Sonata b-moll” są do dziś najlepiej sprzedającymi się płytami jazzowymi.


Tekst, fot.,video - Elwira ZałogaPolityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności