„Jesteśmy inni” - WAMA Film Festival 2015 (konferencja)

Tegoroczna edycja WAMA Film Festival potrwa w Olsztynie od 7 do 11 października 2015 roku. Funkcję Ambasadora Honorowego Festiwalu ponownie objął wybitny reżyser Jerzy Hoffman.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 1 października 2015 roku (czwartek) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (Stary Ratusz), Marcin Kot Błastkowski (dyrektor festiwalu), Maciej Dominiak (producent festiwalu), Jacek Protas (wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego), Janusz Kondraciuk (reżyser filmowy i przewodniczący jury konkursu głównego) oraz Jerzy Hoffman (reżyser filmowy i ambasador festiwalu) przedstawili główne założenia i koncepcję programową tegorocznej edycji festiwalu.

Jerzy Hoffman zaakcentował, że festiwal, wzorem ubiegłego roku, ma poruszać temat człowieka i jego relacje ze światem, pochodzeniem i tożsamością - hasło festiwalu w tym roku brzmi: „Jesteśmy inni”.

Marcin Kot Błastkowski, pochodzący z Iławy montażysta i absolwent łódzkiej PWSTiF, poinformował, że działania festiwalowe kierowane ponownie będą głównie do młodej widowni, w tym dzieci, i będą miały na celu promocję debiutujących artystów związanych nie tylko ze sztuką filmową. Znów odbędą się warsztaty i spotkania z twórcami filmowymi. Ceremonię otwarcia festiwalu uświetni obecność m.in. Piotra Dzięcioła, producenta filmu „Ida”oraz prezentacja statuetki Oscara.

Maciej Dominiak zaprezentował ludzi tegorocznego festiwalu, organizatorów i partnerów festiwalu, wytyczył obiekty festiwalowe oraz zaprosił do Klubu Festiwalowego, którym został Stary Zaułek na olsztyńskiej Starówce.


Wstęp na wszystkie seanse filmowe i warsztaty jest bezpłatny.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie jest głównym współorganizatorem festiwalu z ramienia Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
.

Szczegółowy program, opisy filmów i inne informacje znajdują się na stronie domowej festiwalu: www.wamafestival.pl 

Tekst i fot. Elwira Załoga-Kwas

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności