Plener Grunwald-art 2020

Międzynarodowe plenery „Grunwald-art” organizowane są od 2009 roku. Od kilku już lat odbywają się na Zamku w Reszlu, a więc miejscu, w którym zawsze chętnie tworzyli artyści i gdzie nadal chętnie tworzą. Na zaproszenie Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina 16 lipca 2020 r. spotkało się w Reszlu dwunastu artystów: Iwona Bolińska-Walendzik, Anna Drońska, Ita Haręza, Iwona Łazicka-Pawlak, Małgorzata Omelańczuk-Pawluk, Ewa Pohlke, Anna Stankiewicz-Odoj, Andrzej Cisowski (†), Andrzej Świerczyński, Jan Wołek, Gintautas Vaicys, Krzysztof Zieliński. W pierwsze sobotnie popołudnie artyści odwiedzili Bisztynek i wzięli udział w wernisażu wystawy prac malarskich III Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa Pejzaż Architektoniczny - Bisztynek 2020.

Na zakończenie pleneru, w sobotę 25 lipca br., na zamkowym dziedzińcu odbył się wernisaż, na którym artyści zaprezentowali swoje prace i na którym dokonano wyboru tych, które wzbogacą grunwaldzką kolekcję. Podczas tegorocznej edycji powstało wiele wspaniałych obrazów na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

O oprawę wernisażu zadbali gospodarze - Jolanta i Bartłomiej Marschallowie, zapraszając artystów i zgromadzonych na dziedzińcu gości na koncert Tomasza Szweda oraz przygotowując wspaniały poczęstunek. Plener Grunwald-art 2020 był wyjątkowo pięknym i twórczym czasem.

Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności