Encyklopedia Warmii i Mazur - konferencja

W poniedziałek 23 marca 2015 roku w głównej sali Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się konferencja kończąca projekt Encyklopedia Warmii i Mazur.

To największa w Polsce darmowa internetowa encyklopedia regionalna, stworzona z myślą o użytkownikach poszukujących przystępnie i skrótowo zaprezentowanej wiedzy o naszym regionie. Obecnie sama Encyklopedia zawiera ponad 7000 haseł, ale razem ze swoim bratnim projektem  – Leksykonem Kultury Warmii i Mazur (www.leksykonkultury.ceik.eu) liczy już łącznie ponad 13.000 haseł, opisujących teraźniejszość i przeszłość Warmii i Mazur.

Podczas konferencji zastępca Dyrektora CEiIK, Marcin Kapłon, zaprezentował budowę Encyklopedii, twórców oraz pobieżny przebieg realizacji projektu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele placówek kultury, polityki, nauki, samorządu lokalnego oraz środowisk trwale związanych z pracą w oparciu o wiarygodne źródła informacji.

Na zakończenie spotkania pokazano również Archipelag Miejsc Niezwykłych Warmii i Mazur - portal z wirtualną mapą miejsc pamięci Warmii i Mazur (wydarzeń historycznych, zabytkowych pałaców, kościołów, zamków, cmentarzy, kurhanów, wiatraków, karczm itp. oraz takich, o których można dowiedzieć się ze wspomnień najstarszych mieszkańców).

Tekst i fot. Elwira Załoga-Kwas

Fot. Elwira Załoga-Kwas
Fot. Elwira Załoga-Kwas
Fot. Elwira Załoga-Kwas
Fot. Elwira Załoga-Kwas
Fot. Elwira Załoga-Kwas
Fot. Elwira Załoga-Kwas
Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności