Adam Cieślak - rzeźba

Od poniedziałku 23 listopada 2015 r. można oglądać prace Adama Cieślaka.

Adam Cieślak to artysta rzeźbiarz, absolwent rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom 2007 r.). Zajmuje się zarówno rzeźbą figuratywną, jak i konceptualną.
W swoich działaniach poszukuje przestrzennego oraz społecznego kontekstu formy. Obecnie koncentruje się na zagadnieniach kompozycyjnych wynikających z analizy materiału, obserwacji przyrody oraz psychologii widzenia.Wśród jego realizacji można znaleźć instalacje site-specific, przykłady rzeźby plenerowej, rzeźb sakralnych, akty i portrety oraz przedmioty sztuki użytkowej.

Prowadzi warsztaty rzeźbiarskie i rysunkowe oraz wiele innych działań edukacyjno-artystycznych. Należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki” i do Stowarzyszenia „Sztuka i Środowisko".
Na co dzień mieszka i tworzy w podolsztyńskiej wsi Ruś. Jest nauczycielem w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie.

Wernisaż odbył się w Galerii Marszałkowskiej (Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. E. Plater 1 w Olsztynie) 23 listopada 2015 roku. Prace będzie można oglądać przez ok. trzy tygodnie.

Organizatorem wernisażu i wystawy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Wstęp do Galerii jest wolny.

Więcej o Artyście - www.adamcieslak.pl


Fot. Renata Pugowska

 
Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych