Krok ponad ciszą. Metoda Profesora Głuszczaka

45-minutowy film dokumentalny o Profesorze Bohdanie Głuszczaku, współtwórcy Pantomimy Olsztyńskiej, prekursorze i inicjatorze teatru opartego na włączaniu niepełnosprawnych do świata kultury i sztuki.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zrealizowało projekt „Krok ponad ciszą. Metoda Profesora Głuszczaka” realizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Instytut Rozwoju.

Celem projektu było zwrócenie uwagi na udział w tworzeniu kultury i sztuki przez osoby niepełnosprawne. Szczególne podejście do tej formy sztuki wykazał w swej wieloletniej pracy Profesor Bohdan Głuszczak, kreując zespół teatralny z nieprofesjonalnych głuchoniemych artystów. Jego metoda pracy z osobami niesłyszącymi przyniosła sukces w postaci realizacji kilkudziesięciu sztuk teatralnych, wyreżyserowanych przez Profesora jako pantomimy. Zespół grał na deskach ponad 150 teatrów Europy i świata i był nagradzany na festiwalach, przeglądach i konkursach.


W projekcie powstał ok. 45-minutowy film dokumentalny o Profesorze, prekursorze i inicjatorze teatru opartego na włączaniu (inkluzji) niepełnosprawnych do świata kultury i sztuki. Film przetłumaczono na język migowy.

Premiera filmu odbyła się w Olsztynie (zobacz relację), a dodatkowe pokazy odbyły się w Działdowie (14.12.2015) oraz w Morągu (16.12.2015).

 

          

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 


Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności