Encyklopedia Warmii i Mazur

Największy w Polsce wikipedyczny projekt o wymiarze regionalnym. Zawiera 7500 haseł.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zrealizowało w 2015 r. projekt Encyklopedia Warmii i Mazur - nowoczesny portal informacyjny o charakterze encyklopedycznym, zawierający kompendium wiedzy o Warmii i Mazurach.

Posiadając doświadczenia w pracy nad Leksykonem Kultury Warmii i Mazur CEiIK stworzyło jedyną w tej skali istniejącą w Polsce encyklopedię regionalną - dostępną za darmo i współtworzoną przez użytkowników. Jako portal jest autoryzowanym źródłem wiedzy i pomocą edukacyjną, a jej zawartość stanowi  największy zasób informacyjno-edukacyjny o regionie, dostępny online. Encyklopedia jest wyposażona w szereg stworzonych specjalnie dla tego projektu informatycznych udogodnień, które ułatwiają poruszanie się po zasobach oraz zarządzanie treścią.


Pomysłodawcą oraz jednostką odpowiedzialną za realizację projektu jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Projekt dofinansowano ze środków unijnych oraz ze środków budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Zobacz stronę Encyklopedii

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013..

 

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności