Wrzesień na lotnisku

Humanity Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss

Przez cały wrzesień czekając na swój samolot lub bliskich albo partnerów biznesowych, którzy za chwilę mają wylądować, można oddać się kulturze. W Galerii Marszałkowskiej w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury w Szymanach prezentowana będzie wystawa Humanity Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss.

 

„Wystawa, którą Państwo oglądacie zawiera kolaże, które w przekorny i niekiedy żartobliwy sposób poruszają tematy życia społecznego, rodziny i pracy czyli tych zagadnień, które mają dla nas największe znaczenie. Autorka często nawiązuje do prostych skojarzeń, inspirując się niejednokrotnie starymi rycinami, które z humorem łączy z technologicznymi strukturami. Kolaże artystki stanowią ironiczny komentarz do otaczającego nas świata, celnie punktując zależności międzyludzkie.

 

Przedstawione prace zostały w całości wykonane technikami cyfrowymi. Jako, że niektóre z nich były tworzone z myślą o wykorzystaniu na okładki magazynu Personel +, miesięcznika wydawanego przez Wolters Kluwer Polska, musiały w jasny, logiczny i interesujący sposób przekazywać tematykę zawartą w danym numerze aby zainteresować potencjalnego czytelnika.”

 

Małgorzata Sobocińska-Kiss


Polityka prywatności © 2023 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności (doc)