Wiesława Barańska - malarstwo

Zapraszamy w sobotę 17 września o godz. 11:00

Wiesława Barańska urodziła się w Olsztynie. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie. Ukończyła studia na Wydziale Geodezji i Urządzeń Rolnych uzyskując tytuł mgr inż geodezji i urządzeń rolnych.

Od wczesnych lat przejawiała zainteresowanie malarstwem. W latach siedemdziesiątych stawiała pierwsze kroki w nauce malarstwa, uczęszczając na warsztaty prowadzone przez artystę malarza Eugeniusza Kochanowskiego w Wojewódzkim Domu Kultury w Olsztynie.
 Studia oraz późniejsza praca zawodowa spowodowały przerwę przez wiele lat w kontynuacji warsztatów malarskich.

Dopiero po zakończeniu pracy zawodowej w pełni zaczęła rozwijać swoje zainteresowania artystyczne. Uczestniczy w zajęciach w pracowni plastycznej klubu kultury SM „ Jaroty” pod kierunkiem malarki Mirosławy Smerek – Bieleckiej. Techniki pastelu uczyła się pod kierunkiem pastelisty Marka Świąteckiego, uzyskując dyplom ukończenia warsztatów plastycznych „ Szkoła Pastelu” . Uczestniczyła również w zajęciach pracowni malarskiej CEIK w Olsztynie prowadzonej przez Renatę Pugowską  oraz w warsztatach rysunku pod kierunkiem Adama Cieślaka pracownia MOK Olsztyn, uzyskując dyplom ukończenia warsztatów rysunku

Uprawia głównie malarstwo olejne, ale też pastel i akwarele. Tematem prac są najczęściej martwe natury, kwiaty oraz pejzaże.

Uczestniczy w wielu plenerach i wystawach zbiorowych, w 2014 miała pierwszą wystawę indywidualną. Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „ Sąsiedzi” przy MOK w Olsztynie.    

 

 


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności