Wieczór ze spektaklami Olsztyńskiego Teatru Tańca online

Już 9 grudnia 2020 r. o godzinie 20:00, na naszym kanale na You Tube będziemy transmitować na żywo dwa spektakle, w ramach projektu „naj(BLIŻEJ) – Olsztyński Teatr Tańca na scenach Warmii i Mazur” - współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

Na początek krótki spektakl „zeSTROjeNIE” – oszczędna w formie, skoncentrowana na wzajemnych relacjach i emocjach – uległości i dominacji, bliskości dwojga ludzi. Drugi z prezentowanych spektakli „OVER GROUND” dotyka tematyki przed którą staramy się uciec, odsunąć od siebie jak najdalej a jednak dotyczy ona bezwzględnie każdego z nas – śmierć. Śmierć i jej różne aspekty, umieranie, celebracja, obrządki pogrzebowe, śmierć anonimowa i śmierć w chwale, śmierć bliższa niż nam się wydaje.

 

Dedykujemy je do publiczności z małych i dużych miast regionu, chcąc dotrzeć bliżej ludzi, którym do nas, pomimo bliskości, daleko. Chcemy zarazić lokalne społeczności teatrem tańca, zbudować stałą publiczność.

 

Obydwa spektakle zostaną udostępnione na stronach internetowych 5 scen partnerów projektu (Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie i Teatr mi. A. Seweruka w Elblągu, Ełckie Centrum Kultury, Iławskie Centrum Kultury oraz Lidzbarski Dom Kultury). Spektakle zostaną dostosowane do prezentacji online. Zaplanowany jest streaming live z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Spektakle zostaną zaadoptowane na potrzeby transmisji pod względem choreografii, światła oraz dźwięku, tak aby uzyskać jak najwyższą jakość prezentowanego obrazu.

 

OVER GROUND

KONCEPCJA i CHOREOGRAFIA: Katarzyna Grabińska przy współpracy z tancerzami

ASYSTENT CHOREOGRAFA: Tatiana Asmolkova

WYKONANIE i KREACJA: Paulina Spiel, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszyński, Monika Parafiniuk, Katarzyna Rutkowska/Anna Janczarek

WIDEO: VJ Tonda Kinoko

MUZYKA: Maciej Olewniczak „Żuławy”, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Segietyńskiego

REŻYSERIA OBRAZU: Tadeusz Załęcki

REŻYSERIA ŚWIATŁA I DŹWIĘKU: PAKO Sound Adam Pawełko

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

PLAKAT: Mateusz Obarek, Studio GRAVITE DESIGN

CZAS TRWANIA: 40 min

PREMIERA: 10.11.2018 Tenuta Dello Scompiglio, Vorno (Włochy)

Zwycięski projekt w konkursie „Of Death and Dying” organizowanym przez Associazione Culturale Dello Scompiglio (Włochy).

 

zeSTROjeNIE

CHOREOGRAFIA i WYKONANIE: Marta Jakimicha, Paulina Spiel,

OPIEKUN ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska

ASYSTENT CHOREOGRAFA: Tatiana Asmolkova

REŻYSERIA OBRAZU: Tadeusz Załęcki

REŻYSERIA ŚWIATŁA I DŹWIĘKU: PAKO Sound Adam Pawełko

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

CZAS TRWANIA: 10 min

PREMIERA: 9.12.2017 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

PLAKAT: Mateusz Obarek, Studio GRAVITE DESIGN

 

Organizator: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

 

Współorganizator: Instytut Muzyki i Tańca

 

Partnerzy: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr im. Aleksandra Seweruka w Elblągu, Ełckie Centrum Kultury, Iławskie Centrum Kultury, Lidzbarski Dom Kultury, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

 

Oficjalna strona projektu: ott.olsztyn.pl/najblizej

 

Wydarzenie: www.facebook.com/events/193173169097368/

 

 

 

 

 

 

 

 


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności