WARSZTATY OTT online z TANCERZAMI OLSZTYŃSKIEGO TEATRU TAŃCA

6, 13 i 20 maja 2020 r.

To my - Ania, Monika i Ola. Jesteśmy tancerkami Olsztyńskiego Teatru Tańca. Nasza codzienność to praca na sali prób…lekcje, praca nad repertuarem, spektakle. Obecnie pracę zabrałyśmy do naszych domów. Spotykamy się codziennie, przed monitorami i pracujemy nad utrzymaniem ciała w dobrej formie, aby po przerwie wrócić na scenę. Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty oparte na naszej codziennej praktyce i doświadczeniach, którymi chcemy z Wami się podzielić. Dołącz do naszego zespołu online, zadbaj o swoje ciało by utrzymać je w gotowości do powrotu na salę i scenę albo po prostu ciesz się ruchem w swoim domu. Warsztaty dedykowane są zarówno do tancerzy, pedagogów jak i wszystkich miłośników ruchu fizycznego i tańca, bez względu na wiek i doświadczenie.

Warsztaty stanowią bazę treningu tancerza, którą można wykorzystać jako codzienny powtarzalny trening, mogą również stanowić wstęp do lekcji lub jego zakończenie. To od Was zależy jak je wykorzystacie.

KIEDY

06 maja (środa) godz. 11:00 „ROZCIĄGNIJ CIAŁO” - warsztat świadomego rozciągania ciała. Prowadząca: Monika Parafiniuk

13 maja (środa) godz. 11:00 „UTRZYMAJ SILNE CIAŁO” – warsztat wzmacniający i siłowy. Prowadząca: Ania Janczarek

20 maja (środa) godz. 11:00 „ZINTEGRUJ CIAŁO” – warsztat oparty na obrazach mentalnych. Prowadząca: Aleksandra Salej

 

GDZIE

Proponujemy spotkania na żywo, za pośrednictwem bezpłatnej platformy ZOOM oraz streamingu. Aby skorzystać z warsztatów, należy zarejestrować się na stronie zoom.us na komputerze lub pobrać aplikację na telefon lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.

Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z przyjęciem warunków regulaminu.

Szczegóły i regulamin dostępne na ott.olsztyn.pl/warsztaty-ott-online

 

ORGANIZATORZY

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego

Organizator: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

Partner: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

 

"ROZCIĄGNIJ CIAŁO"

Prowadzący: Monika Parafiniuk

Kilka słów od Moniki:

„Rozciąganie i rozluźnianie mięśni poprawia ich elastyczność, a także pomaga redukować ból w ciele. Wiemy, że tzw. stretching jest nieodzownym elementem każdego treningu. Rozciąganie mięśni poprawia ich elastyczność oraz pozwala zwiększyć ruchomość w stawach. Odgrywa szczególnie istotną rolę w przywracaniu prawidłowego napięcia mięśni po treningu siłowym lub wytrzymałościowym. Przywraca prawidłowe napięcie w mięśniach, co w konsekwencji zmniejsza ryzyko kontuzji i pomaga redukować bóle mięśniowo-stawowe. Jednak czy potrafimy tę wiedzę wykorzystać w praktyce? Podczas warsztatów chciałabym podzielić się własnymi doświadczeniami i wiedzą którą zdobywałam podczas swojej pracy z ciałem. Swoją uwagę chciałabym skupić na 3

technikach: rozciąganiu statycznym i dynamicznym oraz poizometryczną relaksację mięśni. Każde spotkanie będzie poświęcone wybranym partiom mięśniowym. Spotkania dedykowane są zarówno do tancerzy, pedagogów, jak i wszystkich miłośników ruchu fizycznego i tańca, bez względu na wiek i doświadczenie.”.

"UTRZYMAJ SILNE CIAŁO"

Prowadzący: Anna Janczarek

Kilka słów od Ani:

“Wzmacnianie górnych i dolnych partii ciała oraz mięśni głębokich to podstawa treningu tancerza. Trening siłowy nie musi oznaczać budowania masy mięśniowej, a raczej jej wzmocnienie oraz zwiększenie jej wytrzymałości. Ta cecha motoryczna jest szczególnie ważna w tańcu. Treningi tancerzy są wymagające. Ważna jest więc praca nad poprawą funkcjonowania każdej partii mięśniowej. Im większa ich wytrzymałość, tym mniejsze ryzyko kontuzji. Podczas warsztatów chciałabym się podzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą, którą zdobywałam podczas swojej pracy z ciałem. Warsztaty dedykowane są zarówno do tancerzy jak i wszystkich osób, które chcą wzmocnić swoje ciało bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Ćwiczenia mogą stanowić początek treningu tancerza lub samodzielny trening wzmacniający”.

"ZINTEGRUJ CIAŁO"

Prowadzący: Aleksandra Salej

Kilka słów od Oli:

"...w ruchu od zawsze czerpaliśmy inspirację z otaczającego nas świata. Mogła być ona pod postacią natury, żywiołów, literatury, filmów, obrazów, a przede wszystkim pod postacią człowieka oraz jego emocji. My sami tworzymy ruch, który kreujemy na podstawie wielu bodźców powstałych w naszym umyśle. Wyobrażenia, które powstają w naszej głowie nazywamy obrazami mentalnymi. To one stają się naszymi „wewnętrznymi oczami” dzięki, którym możemy odtwarzać obrazy, które doznaliśmy i doznajemy cały czas w ciągu naszego życia. Cykl warsztatów "ZINTEGRUJ CIAŁO" to czas, w którym będziemy pogłębiać świadomość naszego ciała, wzbogacając je o umiejętność wykorzystywania obrazów mentalnych w ruchu. Na pierwszych zajęciach nauczymy się jak budować wyobrażenia, aby rozwijać i udoskonalać konkretne działania ruchowe. Warsztat został stworzony z przeznaczeniem dla tancerzy, pedagogów, choreografów oraz osób, które chciałyby poznać kolejne narzędzie do pracy ze swoim ciałem".


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności