Spotkanie z Thomasem Richardsem

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych i Stowarzyszenie „Tratwa” zapraszają na spotkanie z Thomasem Richardsem, dyrektorem "Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards" (Pontedera, Włochy).   Spotkanie odbędzie się w 24 września o godz. 17.30 w sali widowiskowej CEiIK.


W trakcie spotkania odbędzie się i projekcja filmu dokumentującego prace Workcenter. Film zrealizowany został przez zespół pod kierunkiem Jacquesa Vettera i jest rejestracją wykonania dzieła – znanego jako Akcja, w świątyni Aya Irini w Istambule w 2003 roku.. Prace nad Akcją rozpoczęte zostały  w Worcenter w 1994 roku. Jest ono skomponowane
z precyzyjnych działań skonstruowanych w i wokół starożytnych pieśni wibracyjnych z tradycji Afrykańskiej i Afro-Karaibskiej.

Thomas Richards (ur.1962) studiował dramat i muzykę na uniwersytecie Yale (USA) i w Bolonii. Od 1986 r. był najbliższym asystentem Jerzego Grotowskiego i jednym z głównych liderów projektów prowadzonych w Pontederze. W 1996 r. Grotowski podjął decyzję o przekształceniu swego ośrodka w "Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards" tym samym przekazując Richards'owi dziedzictwo i prawa do kontynuowania wyznaczonej przez siebie drogi. Po śmierci Grotowskiego- Richards kieruje ośrodkiem w Pontederze. Jest autorem książki: "Pracując z Grotowskim nad działaniami fizycznymi" (1993, polskie wydanie 2003) i wywiadu rzeki "Punkt graniczny przedstawienia" (1997).Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności