Spektakl "W krainie warmińskich legend"

Spektakl teatralno - muzyczny przygotowany przez profesjonalnych aktorów Teatru ITAKZAGRAMY z Warszawy. Zapraszamy 26 września 2017 r. w godz. 9:30, 11:30 i 17:00.

 

Wstęp bezpłatny, rezerwacja pod nr telefonu 515045625 lub mailowo otwartedlonie@wp.pl

"W Krainie Warmińskich Legend" to spektakl teatralno - muzyczny przygotowany przez profesjonalnych aktorów Teatru ITAKZAGRAMY z Warszawy. Przeznaczony jest dla dzieci i oparty o legendy, opowieści, pieśni i warmińskie.

Widowisko czerpać będzie nie tylko ze źródeł literatury i muzyki ludowej warmińskiej, ale również w swojej formie nawiąże do tradycyjnej i zapomnianej nieco sztuki opowiadania historii, tym samym stając się częścią światowego ruchu odnowy tradycji opowiadania historii (storytelling revival). Tradycje opowiadania historii są głęboko zakorzenione w dawnej tradycji wędrownych kuglarzy, bardów i pieśniarzy. Mity, baśnie i opowiadania były zawsze ważną częścią każdej kultury, pełniły wśród ludu funkcję rozrywkową, edukacyjną, a także integracyjną, gdyż aby posłuchać opowieści, ludzie zbierali się wspólnie na różnego rodzaju wieczornicach czy też podczas wspólnego wykonywania różnorakich prac domowych. Dzięki prostej strukturze opowiadania, dzieci tak kiedyś, jak i teraz mogą bawić się, wzruszać i uczyć.

Rezygnując z typowo teatralnego podziału aktor-widz, chcemy szybciej i pełniej nawiązać kontakt i zaangażować uczestników w opowiadaną historię, zachęcić ich do dialogowania z opowiadaczami oraz wymieniania spostrzeżeń, nadając tym samym spektaklom charakter interaktywny. Ważny element stanowić będzie również muzyka - nie tylko ta nawiązująca do spisanych pieśni ludowych w nowych aranżacjach, ale również inspirowana ludowością i kulturą warmińską. Będzie ona tworzona na żywo na instrumentach ludowych i etnicznych jako tło dla opowieści.

Całości dopełni też warstwa plastyczna projektu: kostiumy nawiązujące do kultury warmińskiej, zainspirowane tradycją, aby i w ten sposób uwidocznić jej powiązania ze współczesnością.

Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu "Patriotyzm Jutra".


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności