Spektakl "Pan Kejk"

Już w najbliższą sobotę, 27 listopada 2021 r., odbędzie się pokaz spektaklu Olsztyńskiego Teatru Tańca pt. „Pan Kejk” w sali widowiskowej Centrum.

“Pan Kejk” * - opowieść o odkrywaniu komiksowego świata pełnego absurdów, bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, kraju bliskiego i dalekiego nam jednocześnie. Pan Kejk, w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny codziennego życia mieszkańców. Spektakl taneczny „Pan Kejk” zbudowany jest wokół spontanicznie wykreowanych kompozycji, czerpiących inspiracje z codziennego życia. Warstwa wizualna, niesamowicie barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Spektakl skierowany jest do rodzin z dziećmi. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, resztę pomaga nam odczytać nieograniczona wyobraźnia, którą widzowie mogą uruchomić od pierwszych minut spektaklu.

Drogi Widzu, daj się wciągnąć Popolandii, pozwól sobie na nieskrępowaną zabawę z własną wyobraźnią, śmiej się w głos, kiedy tylko masz ochotę i może spróbuj z tej surrealistycznej mieszanki obrazów usmażyć z nami niezłego naleśnika.

*Pancake (ang.) – naleśnik

 

KIEDY

17 listopada 2021r. (sobota), godz. 17:00

 

GDZIE

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

 

WIDZ

spektakl skierowany do rodzin z dziećmi od 6 roku życia

 

CZAS TRWANIA: 40 min

 

BILETY

www.bilety24.pl/teatr/1183-olsztynski-teatr-tanca-pan-kejk-71082

 

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA w oparciu o działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, a współorganizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

 

 


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności