ORFEO 70'

Spektakl odbędzie się dnia 17 kwietnia o godz. 19:00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1. Wstęp wolny !

Stowarzyszanie Sztuka Nowa
Royal Central School of Speech and Drama w Londynie
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
zapraszają na monodram Kamila Piotra Adamusa:

ORFEO 70'
Reżyseria - Dawid Żakowski
Motywy wizualne - Robert Rabiej

Spektakl Orfeo 70' stanowi podsumowanie osobistych doświadczeń emigracyjnych. Orfeo, po latach emigracji, powraca na ziemie polskie aby odnaleźć Eurydykę/Elżbietę Zet. Ścieranie się wielu języków i kultur dostrzeżone przezeń w trakcie długiego pobytu za granicą wpływa na swoisty sposób odczytania Polski, tak w sensie przemian historycznych jak i umiejętności mówienia na tematy osobiste. Spektakl operuje wieloma rodzajami dyskursu użytymi w celu poszukiwaniu języka, który pozwoliłby na przywrócenie pamięci rzeczy minionych.
Czas trwania spektaklu - 60 minut.  

Kamil Piotr Adamus
Polski artysta od 2004 roku mieszkający w Wielkiej Brytanii. Latem 2006 roku współzakłada w Londynie Teatr Kości. Zrealizowane przedstawienia: Cień Dnia, Zachłyśnięci, Pod Motylami, Yod (Kronika).
W Polsce, w Olsztynie, w latach 1997 – 2003 uczestniczył w programach artystycznych, organizowanych przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz Stowarzyszenie „Tratwa”, mając okazję uczyć się od byłych współpracowników Jerzego Grotowskiego – Jamesa Sloviaka, Jairo Cuesta oraz Maud Robart. Praca obejmowała różne elementy treningu ciała jak i praktyk głosowych. Elementy tej pracy aplikuje do dziś w swoich projektach artystycznych.
Jego edukacja w Polsce obejmowała studia filozoficzne na UMK w Toruniu oraz zagadnienia teatralne na wydziale Wiedzy o Teatrze  Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie jest studentem ostatniego roku wydziału Sztuk Performatywnych w Królewskiej Szkole Wymowy i Dramatu w Londynie, gdzie poświęca wiele czasu nad badaniami performatywności rytuału. Od 2009 studiuje klasyczny styl jogi, tzw. Mysore Asztanga, pod bacznym okiem Szkockiego guru: Hamisha Hendry’ego.
Projekt nad którym pracuje w tej chwili to Orfeo 70’: spektakl monodramowy, w którym performer eksploruje zagadnienie przodka w kulturze obecnej


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności