SENIORZY W TEATRZE TAŃCA – nowy projekt artystyczny Olsztyńskiego Teatru Tańca

Październik - Listopad – poniedziałki i czwartki, godz. 10:00 – 12:00.

Projekt „Seniorzy w teatrze tańca” jest realizowany przez Olsztyński Teatr Tańca, działający w ramach Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA przy współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

W projekcie biorą udział seniorzy powyżej 60 roku życia. Ma on na celu zapoznanie uczestników z formą sztuki jaką jest teatr tańca. Prowadzone działania polegają na spotkaniach artystycznych (2 x w tygodniu) z dwiema choreografkami/reżyserkami Olsztyńskiego Teatru Tańca. Proces twórczy opiera się na zajęciach ruchowych z elementami tańca oraz improwizacji. Efektem spotkań będzie przygotowanie pokazu/performansu, który zostanie zaprezentowany w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1). Celem projektu jest uruchomienie kreatywności uczestników, rozbudzenie ich potencjału artystycznego oraz przełamanie barier i stereotypów, poprzez wspólną pracę twórczą, w jednorodnej grupie rówieśników.

Grupa uczestników liczy maksymalnie 12 osób.

 

Plan spotkań:

Październik - Listopad – poniedziałki i czwartki, godz. 10:00 – 12:00 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

Miejsce spotkań: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

 

Spotkanie organizacyjne:

1 października godz. 9:00 (po spotkaniu rozpoczynamy warsztaty)

 

Działania realizowane są w ramach projektu “OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności