Olsztyński Teatr Tańca wrócił na scenę!

W sobotę, 15 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 Olsztyński Teatr Tańca zaprezentował spektakl „Pan Kejk” dedykowany dla rodzin z dziećmi (powyżej 7 roku życia) na scenie Iławskiego Centrum Kultury.

Spektakl jest osadzony w komiksowym świecie pełnym absurdów, groteski i niedorzeczności. Warstwa wizualna barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców.

 

Spektakl został wyselekcjonowany i zaprezentowany między innymi na Małej Platformie Tańca (2019), jest spektaklem sieciującym w ramach Polskiej Sieci Tańca, nagrodzony stypendium artystyczne za profesjonalną pracę choreograficzną (2018).

*z ang. pancake–naleśnik

 

„PAN KEJK”

koncepcja, choreografia: Katarzyna Grabinska i zespół

kreacja i wykonanie: Ania Janczarek, Aleksandra Salej, Monika Parafiniuk, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszynski

konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski

wideo: VJ Tonda Kinoko

kostiumy: Ada Jędrych

oświetlenie: Roman Bartyś

nagłośnienie: Daniel Winarski

produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

premiera: 3 czerwca 2018 roku, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie

relacja fotograficzna: Bartosz Kruk

 

Olsztyński Teatr Tańca realizuje wystawienie spektaklu pt. „Pan Kejk” w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

 

Projekt: Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru „Pasja” w Iławie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Iławy

 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla Tańca 2020


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności