Olsztyński Teatr Tańca na Gdańskim Festiwalu Tańca

3 i 4 września 2020 r. o godz. 21:30 Olsztyński Teatr Tańca zaprezentuje spektakl „OVER GROND” na Gdańskim Festiwalu Tańca w Klubie Żak.

Spektakl, powstał w ramach nagrody w otwartym, kilkuetapowym, międzynarodowym konkursie „Of Death and Dying” przyznanej Katarzynie Grabińskiej wraz z zespołem. Nagrodą była rezydencja artystyczna w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno, w Toskanii, we Włoszech. Program rezydencyjny obejmował pracę nad dalszym procesem choreografii „OVER GROUND” (wielokrotnie nagradzanej na festiwalach), która stanowiła bazę wyjściową do powstania nowego projektu odnoszącego się do tematyki śmierci i umierania. Spektakl dotyka wielu wymiarów śmierci - a jednocześnie celebracji życia. Tancerze balansują na granicy życia i śmierci, wciąż poszukują i eksplorują swoją cielesność. Skłaniają widza do refleksji nad ulotnością ziemskiej egzystencji, poruszają nasze lęki… lęk przed śmiercią, lęk przed cierpieniem i umieraniem, lęk przed niewiadomą.

 

KONCEPCJA i CHOREOGRAFIA: Katarzyna Grabińska przy współpracy z tancerzami

WYKONANIE i KREACJA: Paulina Spiel, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszyński, Monika Parafiniuk, Katarzyna Rutkowska/Anna Janczarek

WIDEO: VJ Tonda Kinoko

MUZYKA: Maciej Olewniczak „Żuławy”, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Segietyńskiego

PRODUKCJA: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

CZAS TRWANIA: 40 min

PREMIERA: 10.11.2018 Tenuta Dello Scompiglio, Vorno (Włochy)

Zwycięski projekt w konkursie „Of Death and Dying” organizowanym przez Associazione Culturale Dello Scompiglio (Włochy).

 

Olsztyński Teatr Tańca realizuje wystawienie spektaklu pt. „Over Ground” w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

 

fot. Patryk Chenc


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności