Magdalena Dudzik - "Art-Time-3"

Zapraszamy na wystawę w Galerii "Parkowa".

 

Magdalena Dudzik jest Olsztynianką. Swoje prace wystawiała już w wieku 9 lat w Klubie Artystów "Sąsiedzi". Obecny na wystawie Hieronim Skurpski, znany olsztyński malarz ( leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Hieronim_Skurpski ), już wtedy odkrył talent młodej artystki, mówiąc: "... i to jest osoba z duszą artysty, kiedyś się o tym przekonacie". Wówczas na obrazach pokazane były kolaże kwiatowe.

Magdalena Dudzik z KPA Sąsiedzi związana jest od 1991 r. Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich (pierwsze plenery organizowane przez Aleksandra Wydorskiego w Rudziskach Pasymskich i Szczawnicy). Jej ulubionym tematem są pejzaże, a także portret i abstrakcja. Używane techniki to olej, pastel, grafika, akryl. Zajmuje się również fotografią, ceramiką i rzeźbą.

Jest autorką zdjęcia opublikowanego w "Naszym Olsztyniaku" zamieszczonym w tubie czasu (wydanie z listopada 2012 r.).

Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych krajowych i zagranicznych.

Ma na swoim koncie organizację wystaw, jest założycielką grupy artystycznej Solifie'ys.

Aktualnie jest Prezeską Związku Plastyków Warmii i Mazur. Członkini Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Z zawodu specjalistka do spraw reklamy, animator kultury, plastyk i fotograf. Autorka wielu logotypów firm.

Brała udział w akcji "Zerwijmy łańcuchy" w 2017 r. wraz z Grupą "Bieg na 6 łap" malując na "żywym płótnie" - twarzach uczestników protestu. Animatorka, kordynatorka wolontariuszy w czasie akcji "Odczaruj stwora na święta" Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

W 2017 brała udział w projekcie "Stwory nie stwory na Zatorzu, czyli opowieści młodych bajarzy" prowadzonym przez olsztyński MOK. Z tą instytucją współpracuje również prowadząc zajęcia dla członków KPA Sąsiedzi - Malarskie 5-ki.

6 grudnia 2017 r. otrzymała statuetkę w kategorii "Serce na dłoni" dla wolontariuszy.

W 2018 r. prowadziła plener malarski w Morągu, koordynowała akcję "Choinka na Zatorzu". Otrzymała Nagrodę za zajęcie Pierwszego Miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie.

W 2019 r. prowadziła m.in. warsztaty malarskie dla dzieci "Ferie na Zatorzu", zajęcia "Plastyczne nie plastykowe wakacje na Zatorzu" z projektu "Dobry zwyczaj - ograniczaj". Rok ten przyniósł również wydarzenia, takie jak:

- wystawa fotograficzna Blur "Żywioły"

- zdjęcie w ramach konkursu "Olsztyn Zimą" Biblioteki Planeta 11

- wernisaż prac dzieci Rada Osiedla Zatorze

- urodzinowy film promocyjny "Bieg na 6 łap"

- "Zajączek na Zientary" - plener malarski dla dzieci

- "Time-Art" - Galeria "Sowa" - wystawa indywidualna

- "Światło i cień" Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka - wystawa indywidualna w Klubie "U Artystów"

- "Z belferskiej pracowni IV" - Galeria Bakałarz, wystawa zbiorowa

Rok 2020 rozpoczęła wystawą indywidualną malarstwa "Art-Time-1" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu i "Art-Time-2" w morąskim ratuszu.

Ze słów artystki: "Czas na sztukę - ciężki czas, chwila złapana w przestrzeni, naniesiona na płótno to właśnie "time" - mój czas, moja pasja, moje marzenie i walka o sztuke w każdej przestrzeni, w każdym miejscu".

 

Wystawa czynna w Galerii "Parkowa" - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, I piętro, poniedziałek - piątek, godz. 8-18. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii - zakładanie maseczek, dezynfekowanie rąk oraz zachowanie dystansu).

 

Facebook - pl-pl.facebook.com/MagdalenaDudzikart/

Leksykon Kultury - leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Magdalena_Dudzik


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności