Ludus Passionis Olsztyn 2016

Dramat liturgiczny Ludus Passionis powraca do Olsztyna. W piątek 18 marca 2016 roku można będzie posłuchać pasji w olsztyńskiej Katedrze św. Jakuba.


Ludus Passionis to najstarsza kompletna pasja Europy Łacińskiej, monumentalny muzyczny dramat znajdujący się w XIII-wiecznym rękopisie zwanym CARMINA BURANA. Przedstawia ewangeliczne sceny z życia i męki Jezusa Chrystusa (powołanie Piotra i Andrzeja, wieczerza u Zacheusza, nawrócenie Marii Magdaleny, wskrzeszenie Łazarza, wjazd do Jerozolimy, wydanie, pojmanie, sąd i ukrzyżowanie Jezusa, lament Marii).

Schola Węgajty powstała w styczniu 1994 r i działa w ramach Stowarzyszenia Węgajty. Zespół tworzą śpiewacy, aktorzy, muzycy, plastycy, teatrolodzy i muzykolodzy pochodzący z 6 krajów europejskich. Schola zajmuje się rekonstrukcją średniowiecznych dramatów liturgicznych, prezentacjami muzyczno-teatralnymi, badaniami nad tradycjami śpiewu liturgicznego i sakralnego, antropologią kultury oraz edukacją i animacją teatralną, muzyczną i plastyczną.


W zeszłym roku Schola Węgajty obchodziła 20-lecie swojej działalności, a rok bieżący będzie 30. rokiem pracy Ośrodka Teatralnego Węgajty: zespołów Teatru i Scholi.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Stowarzyszenia i Scholi Węgajty „Quem queritis 2014-2016”.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 18 marca 2016 roku, godz. 21.00 w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie (Starówka). Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Organizator: Stowarzyszenie Węgajty, zespół Scholi Węgajty.

  

 

Partnerzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie,Parafia Katedralna pw. św. Jakuba w Olsztynie, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Firma Aspen-Res Sp. z o.o. O/Olsztyn.

          

 


Dofinansowano ze środków:
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasta Olsztyna.

       


Patronat medialny:

 

 

 

 

Array

Fragment spektaklu z Parafii NMR Matki Pięknej Miłości pod patronatem Białołęckiego Ośrodka Kultury.Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności