Laur "Najlepszym z Najlepszych" oraz "Przyjazny Środowisku Warmii i Mazur"

16 kwietnia 2009 roku o godz. 18.00 poznamy tegorocznych laureatów Lauru „Najlepszym z Najlepszych”. Gala Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Przy tej okazji zostaną także wręczone po raz czwarty nagrody „Przyjazny środowisku Warmii i Mazur”, które przyznaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Wieczór artystycznie uświetni recital Edyty Geppert.
W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego żałobą narodową uroczystości poprzedzi chwila ciszy dla uczczenia pamięci ofiar tragedii w Kamieniu Pomorskim.

Gala „Najlepsi z Najlepszych” to  okazja do uhonorowania ludzi, firm, instytucji z Warmii i Mazur, o których w minionym roku usłyszała Polska, usłyszała Europa, usłyszał świat .W ten sposób doceniamy inicjatywy mieszkańców naszego regionu, których sukcesy  wpływają na pozytywny wizerunek Warmii, Mazur i Powiśla. Żyjemy w przepięknej krainie, bogatej historią, tradycjami, ale przede wszystkim bogatą ludźmi. Nasze korzenie sięgają różnych stron Polski czy Europy, ale łączy nas dziś wspólnota miejsca. Na Powiślu, Warmii i Mazurach mieszka blisko półtora miliona niezwykłych ludzi, a wśród nich są perły, które lśnią najjaśniej i sławią nasz region w kraju, w Europie, na świecie. Kapituła nagrody „Najlepsi z Najlepszych” miała w tym roku wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ lista nominowanych osób była bardzo długa. Oprócz chęci uhonorowania tych osób nasza impreza ma też inne znaczenie - jest jedynym w skali regionalnej przeglądem różnorodnej aktywności naszych mieszkańców i ich osiągnięć w minionym roku (Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego).


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności