Koncert zespołu HOBOUD

16 października 2009 r. ujrzy światło dzienne pierwsze wydawnictwo warmińskiej formacji muzyczno-kulturowej HOBOUD. Z tej okazji w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbędzie się oficjalny koncert premierowy albumu. Koncert - godz. 20.00 Konferencja prasowa w CEiIK - godz. 15.00

"WSKRZESZENIE HOBOUDA"  .
Taki tytuł nosi debiutancka płyta, która powstawała na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w stolicy Warmii - Olsztynie.

Przebieg pracy nad tym jednym z punktów projektu "Wskrzeszenie Hobouda" nadzorował i nasycał zapałem Maciej Kibort - "ojciec założyciel" Stowarzyszenia Wolna Grupa Twórcza, oraz manager grupy HOBOUD.

Pracę rozpoczęto w pierwszych tygodniach kwietnia. Pierwsze ślady zarejestrowano w kabinach "PRO-studia" Radia Olsztyn, przy współudziale Ryszarda Szmita. Po tygodniu pracy zespół przeniósł się do pracowni w siedzibie "Kaktus Studia", w którym pozostał przez kolejnych kilka miesięcy.
Praca producencka od tej pory podzieliła się na dwa równoległe tory. Nad partiami instrumentalnymi i "całokształtem" brzmienia czuwał Marcin Rumiński, natomiast produkcją wokali zajmowała się Maria Rumińska. Ostateczne, "pomixowane" zgrywki powędrowały do zaprzyjaźnionego realizatora Szymona Czecha, który wykonał ostateczny mastering.

W tym samym czasie powstawała poligrafia, składana przez Magdalenę Gach, do której wykorzystano projekty i rysunki Marcina Rumińskiego oraz fotografie Moniki Szadkowskiej i Macieja Szłykowicza.

Prócz szaty graficznej prężnie działano na polu merytorycznym. Teksty do piosenek, przełożone na WARMIŃSKĄ gwarę przez Edwarda Cyfusa, uzbrojone w opisy oraz wyjaśnienia zostały przetłumaczone na język angielski, dzięki pracy Sławomira Przytuły. Całość albumu wraz z tekstami piosenek opisała Maria Rumińska.

12 pieśni zaaranżowanych przez czterech aranżerów:
Marcina Rumińskiego
Marię Rumińską
Marcina Drabika
Sławomira Przytułę,
przełożonych na gwarę ludu Warmii, oraz poprzedzonych narracjami w wykonaniu Edwarda Cyfusa, nagranych przez siódemkę muzyków:
Agnieszkę Symołon
Marię Rumińską
Marcina Rumińskiego
Marcina Drabika
Sławomira Przytułę
Michała Jarosa
Romana Ślefarskiego,

i wydanych przez Polish Folk Management pod nazwą "WSKRZESZENIE HOBOUDA" będzie dostępne w sprzedaży już od 16.10.2009 w Empikach w całej Polsce.


Bilety do nabycia  w  CEiIK (ul. Parkowa 1)  oraz w Biurze Podróży ITAKA  (ul. Staromiejska 2, przy Wysokiej  Bramie)  w cenie 25 PLN , w dniu koncertu 30 PLN

Pierwsze spotkanie z fanami, podpisywanie płyt:
EMPIK (Centrum Handlowe ALFA)  17 października, godzina 17.00

Więcej informacji pod numerem telefonu 089 513 17 48 lub koncertowo@ceik.eu


Poniższe informacje pochodzą ze strony independent.pl oraz od zespołu.


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności