Koncert Power Grass & Goście

W czwartek 17.03 o godz. 18.00 ruszamy w muzyczne rejony americany czyli mieszanki stylów: folk, country, blues, rock. Wstęp wolny !

Zapraszamy na darmowy koncert PowerGrass & Goście ( a gośćmi zespołu, którzy zaspiewają tego wieczoru dla Państwa będą znani olsztyńscy artyści Cezary Makiewicz i Paweł Szymański).

Ta niezwykle oryginalna na polskim rynku muzycznym grupa to:
-znakomici muzycy z Januszem Tytmanem, kierownikiem muzycznym, instrumentalistą i kompozytorem, znanym także z uczestnictwa w muzycznych projektach Muńka Staszczyka ( Szwagierkolaska, T-love), Arek Krupa skrzypek i kompozytor, związany przez lata z zespołem Johna Portera i Anity Lipnickiej, Maciej Sych, jeden z najzdolniejszych młodych gitarzystów polskiej sceny bluesowej i stylowa sekcja z Piotrem Ciemniewskim-perkusja i Wojciechem Gomolińskim - bass.
- wspaniałe wokalistki, frontmanki: Beata Orbik, finalistka jednej z edycji telewizyjnego show Voice of Poland i Krystyna Mazur, laureatka licznych konkursów wokalnych. Różniące się barwą głosu, sposobem interpretacji, kiedy śpiewają razem tworzą niezapomniane brzmienie.

Repertuar zespołu osadzony w stylu americany nawiązuje do nowoczesnego folku z elementami muzyki irlandzkiej, a także rocka, rhytm & bluesa,country,newgrassu. Ten rodzaj muzyki staje się bardzo popularny na amerykańskim i europejskim rynku,łączy w sobie elementy tradycyjnych amerykańskich oraz współczesnych gatunków muzycznych, a wykonują go miedzy innymi Rosanne Cash i Sara Jarosz, Lucinda Williams i Bonnie Raitt, Lyle Lovett i John Hiatt.
Brzmienia mandoliny, skrzypiec, gitary akustycznej dają newgrassowe odniesienia. Zespół zbudował jednak własny, oryginalny styl interpretacji, który wyraża się w autorskich kompozycjach i tekstach pisanych w języku angielskim i polskim. Jeden z utworów PowerGrassu pt. „No Angel” został w lipcu ub.r. Piosenką Dnia w I Programie Polskiego Radia. Sam zespół, który uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych został w 2015 roku laureatem prestiżowego ogólnopolskiego Plebiscytu „Dyliżanse” w kategorii Nowy Wykonawca Roku.
Powergrass wydał swoją pierwszą Epkę, płytę wraz z autografami członków zespołu można będzie nabyć po czwartkowym koncercie ( cena 15 złotych).


Zapraszamy! Wstęp wolny !

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności