Koncert Piotra Bukartyka

Piotr Bukartyk nazywany jest "poetą rocka" i "elektrycznym bardem", co tylko szczątkowo oddaje jego fenomen. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się przymioty tekstu piosenki.   Jesienna trasa Artysty obejmuje Olsztyn! Zobacz jego koncert 23 października w CEiIK-u.

Trasa koncertowa Piotra Bukartyka jest przedsięwzięciem wyjątkowym z wielu powodów. Przede wszystkim jest to zupełnie unikalna okazja zaprezentowania niezwykłej twórczości Piotra dojrzałej muzycznie publiczności.

Kto nie kojarzy nazwiska Bukartyk, powinien się wstydzić – nie codziennie w końcu nasza ziemia rodzi takie talenty. Każdy zdrowy na umyśle człowiek nie powinien mu jednak zazdrościć sukcesów, ale wrażliwości, spostrzegawczości i tego, co Bukartyk wyprawia z ojczystym językiem. Jego teksty to słowna mechanika precyzyjna, wyrazowa chirurgia plastyczna, literackie krawiectwo na najwyższym poziomie. Perfekcyjnie przycięte przez mistrza Bukartyka słowa leżą w każdej jego piosence jak ulał i – co bardzo ważne – znaczą, a znaczą dokładnie to, co znaczyć powinny. Znowu. Bo artysta jest w trakcie prac nad nowym albumem.

Tymczasem sam zainteresowany informuje, że w piątkowe poranki (ok. ósmej czterdzieści) występuje na tzw. żywca w radiowej Trójce w audycji Wojciecha Manna. Zwykle śpiewa coś wymyślonego kilka godzin wcześniej... Pan Wojtek jak dotąd go nie zwolnił, więc chyba jednak czasem bywa fajnie. (Trójkowe piosenki-felietony cieszą się uznaniem słuchaczy - jedna z nich, dedykowana Janowi Rokicie, trafiła nawet na Trójkową listę przebojów i to w wersji live, prosto z anteny, kilka godzin po napisaniu!) Tak czy inaczej pojawi się płyta z kawałkami pisanymi w noce z czwartków na piątki.

Nie ma co liczyć na to, że Bukartyk zdystansuje Britney Spears i wstrzeli się na czubki list przebojów – z nieznanych przyczyn większość ludzi preferuje drobne blondynki, a nie łysych facetów. Nie każdy przecież lubi myśleć i odczuwać, śmiać się do łez i do łez wzruszać...

Płyta "Z czwartku na piątek" już 20 listopada. Album promować będzie utwór "Niestety trzeba mieć ambicję".
Aby zobaczyć Artystę zapraszamy do Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych już 23 października 2009 r. o godz. 18.00.

Rezerwacje biletów i informacje koncertowo@ceik.eu

Bilety do nabycia w CEiIK. Cena: 35 zł

Informacje: 089 513 17 30 lub 089 513 17 48.


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności