Jedyne warsztaty GAGA z Gosią Mielech w Olsztynie w tym roku!

Już 30 i 31 października 2021 r. w sali widowiskowej CEiIK odbędą się warsztaty GAGA z Gosią Mielech organizowane przez Olsztyński Teatr Tańca oraz Fundację Tańca i Sztuki ARToffNIA.

Warsztaty GAGA dedykowane są zarówno dla amatorów i osób niemających kontaktu z tańcem jak i tancerzy na różnych poziomach zaawansowania.

 

GAGA podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym oraz pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

 

Program warsztatów:

 

SOBOTA, 30 października 2021,

miejsce: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

10:00 - 12:00 GAGA/people

 

NIEDZIELA, 31 października 2021,

miejsce: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

10:00 - 11:150 GAGA/dancers

11.30 - 12.45 Repertuar DanceLab

 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie: ott.olsztyn.pl/otwarte-warsztaty-gaga-z-gosi-mielech

 

Uwaga! Ilość miejsc na warsztaty jest bardzo ograniczona!

 

GAGA/PEOPLE

Zajecia Gaga/people trwają 60 minut, otwarte są dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

* Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

 

GAGA/DANCERS

Gaga/ dancers to codzienny trening tancerzy Batsheva Dance Company, zajęcia te są także prowadzone dla tancerzy na całym świecie. Zajęcia gaga/ dancers są otwarte dla profesjonalnych tancerzy oraz zaawansowanych studentów tańca powyżej 16 roku życia.

Zajęcia Gaga/people trwają godzinę i piętnaście minut, prowadzone są przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem.

Gaga/dancers zbudowane są na tej samej strukturze, jak zajęcia Gaga/people, jednak różnią się specyficzną terminologią i zadaniami, które są częścią wiedzy i umiejętności potrzebnych dla tancerzy.

 

REPERTUAR DanceLab

Podczas warsztatu uczestnicy będą uczyć się wybranego fragmentu z repertuaru Gosi Mielech/DanceLab. Gosia ucząc będzie używała narzędzi gaga, które pomogą tancerzom pełniej wykorzystać ich potencjał, rozbudzając wyobraźnię i bawiąc się paletą możliwości fizycznych.

 

Dla Gosi najważniejsze jest, aby nauczać innych na podstawie własnych doświadczeń, szczerze i prosto z serca. Jej zajęcia skupiają się na uważnym oddechu, są pełne kreatywnych wyzwań, śmiechu oraz wzajemnego szacunku. Gosia zachęca swoich uczniów, aby odważyli się opuścić swoją strefę komfortu, zachowując przy tym swoją indywidualność i niezależność podczas praktyki.

 

GOSIA MIELECH tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej Lipczyńskiej, w Poznaniu (2007) oraz Gaga Teacher’s Training Course w (2018) pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan i Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina. W latach 2007 - 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze zespołu Teatru Tańca, występując w spektaklach takich choreografów i choreografek jak m.in. Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.

Obecnie jest związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata jego istnienia stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: Miss Liberty, FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie W ramach projektu zaprasza także do współpracy gościnnych choreografów – np. Shi Pratt stworzyła dla DanceLab spektakl pt. We Bleed The Same Color. Jej najnowszy spektakl, FearLess, został zakwalifikowany do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021. Dotychczas prezentowany był, w: Polsce, Norwegii oraz Indiach.

W 2020 roku otrzymała stypendium twórcze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kreację spektaklu teatru tańca. Premiera spektaklu odbędzie się w latem 2021 roku w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Jest twórczynią spektaklu MOA, który stworzyła w 2021 roku, dla Olsztyńskiego Teatru Tańca. Gosia Mielech została zaproszona przez zespół Emergence w Londynie, aby stworzyć autorski spektakl, jesienią 2021 roku. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec.

Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem Uri Ivgi & Johan Greben, tańcząc w nowych produkcjach oraz w bieżącym repertuarze Ivgi & Greben. Jako tancerka współpracuje także z reżyserami, m.in: Per - Olaf Sorensen, Agnieszką Glińską, Janem Komasą.

Jest artystycznie zaangażowana w interdyscyplinarne projekty artystyczne – jest wykonawczynią, choreografką, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami oraz sesjami zdjęciowymi (artyści, z którymi współpracowała to Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast i inni). Uczy swojego repertuaru realizowanego w ramach DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Jest gościnną nauczycielką, w Scottish Dance Theatre (Dundee), Bangkok City Ballet (Tajlandia), Regionteater Väst (Uddevalla, Szwecja), ilDance (Göteborg, Szwecja), T.H.E Dance Company (Singapur), Lasalle – Collage of the Arts (Singapur), Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Akademii Sztuk Teatralnych – Wydziale Teatru Tańca w Krakowie, Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Prowadzi warsztaty z Gaga, tańca współczesnego, M.O.V.E., improwizacji w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Brukseli, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Indiach, Izraelu, Francji.

 

 


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności