Film „Tom”

W przedostatni czwartek marca (23 marca 2017 r.) DKF „ZA” zaprasza na dramat „Tom”.

Film zdobył nagrodę FIPRRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wencji. Jest czwartym dziełem młodego Kanadyjczyka. Pierwszy raz jednak porusza temat homoseksualizmu jako problemu społecznego. Najnowszy obraz Dolana to thriller psychologiczny, a sam reżyser ponownie wciela się w rolę głównego bohatera. Scenariusz powstał na podstawie sztuki autorstwa uznanego quebeckiego pisarza, Michela Marca Boucharda.

Tom, młody copywriter, wyrusza w podróż na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nic nie wie ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym. Brat nieboszczyka wkrótce ustala zasady dziwnej gry, do której wciąga Toma. By uchronić dobre imię rodziny i pogrążoną w żałobie matkę, Tom przyjmuje rolę rozjemcy w domu, którego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego „przygodę” na farmie. Dalekie drogi, wielkie kłamstwa…

Ten osadzony w wiejskim krajobrazie Quebecu thriller psychologiczny ukazuje powiększającą się przepaść między miastem i wsią oraz charakter społeczności wiejskiej. Ta krótka i brutalna pielgrzymka przez wypaczoną i brzydką prawdę przesiąknięta jest syndromem sztokholmskim, oszustwami, smutkiem i skrywanym bestialstwem.

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.


Reżyseria: Xavier Dolan
Scenariusz: Xavier Dolan
Obsada: Xavier Dolan, Pierre Yves Cardinal, Lise Roy
Produkcja:  thriller, Francja/Kanada 2016, 95 min 

Wykorzystano materiały dystrybutora.

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności