Film „Swobodne opadanie”

W drugi czwartek maja (12.05.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na film „Swobodne opadanie” - to będzie Kryminalny Czwartek!

„Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową” – mamrocze starsza kobieta do apatycznego męża, z którym mieszka w zagraconym mieszkaniu. Udręczona emerytka ma dość życia u boku mrukliwego czytelnika gazetek z supermarketu. Taszczy więc wózek na zakupy na dach bloku, z którego patrzy na wieczorne niebo nad Budapesztem. Następnie skacze. W miarę jak spada, na mgnienie oka spoglądamy w kolejne okna innych mieszkań. Potem do nich wrócimy.

W filmowym uniwersum nawet samobójstwo nie przychodzi bohaterce łatwo. Niezniechęcona kobieta rusza więc z powrotem na szczyt siedmiopiętrowego budynku, mijając po drodze kolejne mieszkania. Siedem pięter, siedem identycznie zaprojektowanych wnętrz, ale zupełnie inne światy. Siedem sytuacji, siedem różnych historii, które mimo wszystko łączą tysiące powiązań. To jakby absurdalne, trochę tajemnicze obrazy współczesnej rzeczywistości widzianej w krzywym zwierciadle.

Zwycięzca trzech nagród na prestiżowym festiwalu filmowym w Karlowych Warach w 2014 roku (w tym dla najlepszego reżysera i nagrody specjalnej jury!).

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: György Pálfi
Scenariusz: György Pálfi, Zsófia Ruttkay
Obsada: Piroska Molnár, Miklós Benedek, Attila Menszátor-Héresz, Tamás Jordán
Zdjęcia: Gergely Pohárnok
Muzyka: Balázs Barna
Producenci: Francja, Węgry, Korea Południowa
 
Gatunek: dramat, komedia
Rok produkcji: 2014
Czas trwania: 80
Tytuł oryginalny: Szabadesés

Wykorzystano materiały dystrybutora.

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności