Film „Nieznajoma dziewczyna”.

W drugi czwartek kwietnia (13 kwietnia 2017 r.) DKF „ZA” zaprasza na najnowszy film braci Dardenne, dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy na MFF w Cannes „Nieznajoma dziewczyna”.

Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni i jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi - ale już po godzinach pracy - zapuka pewna młoda kobieta.

Jenny nie otworzy, a nazajutrz, na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tajemniczej kobiety. Teraz - trapiona wyrzutami sumienia - Jenny chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej  i zapewnić jej godny pochówek.

Typowa klasa średnia Belgii nastawiona na konsumpcję i niedostrzegająca biedy otaczającej ich ze wszystkich stron, tymczasem obok ich świata, w którym ludzie za konsultację lekarską płacą grube setki euro, rozgrywają się wydarzenia dramatyczne, a przypadkowa śmierć tytułowej nieznajomej dziewczyny pozwala zajrzeć do środowiska, z którego istnienia mało kto zdaje sobie sprawę.

NAGRODY I FESTIWALE:
2016 - Cannes 2016 – konkurs Główny
2016 - Transatlantyk Festival w Łodzi (polska premiera)
2016 – Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
2016 – T-mobile Nowe Horyzonty

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria i scenariusz:  Jean-Pierre i Luc Dardenne

Obsada: Adele Haenel, Louka Minnelli, Jérémie Renier

Produkcja: dramat społeczny, Belgia 2016, 106 min

Wykorzystano materiały dystrybutora.

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności