Film „Nauczycielka”

W drugi czwartek maja (11 maja 2017 r.) DKF „ZA” zaprasza na nowy film jednego z najwybitniejszych twórców czeskiego kina, Jana Hřebejka - „Nauczycielka”.


Nagrodzony na festiwalu w Karlowych Warach 2016 film to komediodramat z dziejów prowincjonalnej szkoły w Czechosłowacji początku lat 80. To też przejmujące, choć niepozbawione humoru studium czeskiej mentalności z czasów komunizmu. W filmie główą rolę gra fenomenalna Zuzana Mauréry.

Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Mária Drazdechová od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechová ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?


NAGRODY I FESTIWALE:
2016 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach 2016 – najlepsza aktorka: Zuzana Mauréry (nagroda), konkurs główny
2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hamptons
2016 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Gijón, najlepsza muzyka (nagroda), najlepsza scenografia (nagroda)


Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: Boo Junfeng
Scenariusz: Boo Junfeng
Obsada: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad
Zdjęcia: Benoit Soler
Muzyka: Alexander Zekke
Producenci: Singapur, Niemcy, Francja
 
Gatunek: Dramat, thriller
Rok produkcji: 2016
Czas trwania: 115 min

Wykorzystano materiały dystrybutora.

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności