Film „Fukushima, moja miłość”

W przedostatni czwartek kwietnia (20 kwietnia 2017 r.) DKF „ZA” zaprasza na nagrodzony na festiwalu w Berlinie w 2016 roku film „Fukushima, moja miłość”.

Nowy film cenionej reżyserki, Doris Dörrie, autorki między innymi "Nagich" i głośnego obrazu "Hanami - kwiat wiśni" to historia młodej Niemki, która zaprzyjaźnia się ze starszą Japonką podczas podróży do Fukushimy.

Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku.    

Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”. Marie pomaga jej sprzątać i urządzać się na nowo.

Dwie kobiety nie mogłyby bardziej różnić się od siebie, a jednak w miarę jak stopniowo się poznają, nawiązują więź, która sprawi, że obie w końcu będą musiały stawić czoła duchom z przeszłości.

NAGRODY I FESTIWALE:
2016 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie "Berlinale" 2016 – Heiner Carow Prize (za promocję niemieckiego kina w sekcji Panorama), nagroda CICAE, nagroda publiczności (2. miejsce)
2016 - Niemieckie Nagrody Filmowe – Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa: Rosalie Thomass (nominacje)
2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sydney
2016 – Festiwal Wiosna Filmów w Warszawie

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: Doris Dörrie

Obsada:  Rosalie Thomass, Kaori Momoi, Nami Kamata

Produkcja: dramat obyczajowy, Niemcy 2016, 108 min

Wykorzystano materiały dystrybutora.

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności