Film „Dziś jestem blondynką”

W drugi czwartek kwietnia (14.04.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na film „Dziś jestem blondynką”. To historia o radości życia odkrytej w czasie ciężkiej choroby.

Młoda, piękna, ambitna - taka jest Sophie. Ma 21 lat i wydawało by się, że życie stoi przed nią otworem. Niestety nagle dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka. Dla większości ta wiadomość doprowadziłaby do załamania, depresji i utraty chęci do życia.

Sophie jednak postanawia wykorzystać swój czas najlepiej jak można. Po chemioterapii idzie z przyjaciółką na zakupy i zaopatruje się w kilka peruk - w każdej z nich może być kim innym i starać się zatuszować zbierającą ją powoli chorobę.  Mamy więc rudą Sophie, która wybiera się na kolejną tomografie czy na wizytę do lekarza, jasny blond na randkę z chłopakiem czy czarną, kiedy udaje się na uczelnię, wreszcie nieuleczalnie chorą dziewczynę, która nie godzi się ze swoją chorobą, nie chce być postrzegana jako umierająca, nie chce, żeby ludzie użalali się nad nią.

Historia Sophie to walka z otoczeniem, które patrzy na dziewczynę z ciągłym smutkiem, ale także niesamowita walka z samą sobą.

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: Marc Rothemund

Produkcja: Belgia/Niemcy 2013, 115 min. (dramat/komedia)


Wykorzystano materiały dystrybutora.

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności