Film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

W drugi czwartek kwietnia (13 kwietnia 2017 r.) DKF „ZA” zaprasza na rewelacyjną włoską komedię z fantastyczną Kasią Smutniak w jednej z głównych ról „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów włoskich kin 2016 roku (ponad 3,5 miliona widzów). Film otrzymał nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania.

Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...


NAGRODY I FESTIWALE
2016 - Nagroda David di Donatello – najlepszy film, najlepszy scenariusz
2016 - Srebrna Wstążka – nagroda Włoskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych dla zespołu aktorskiego
2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tribece – najlepszy scenariusz

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: Paolo Genovese

Obsada: Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston

Produkcja: komediodramat, Włochy 2016, 97 min

Wykorzystano materiały dystrybutora.

Array

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności