Film „Anioł”

W drugi czwartek lutego (11.02.2016 r.) DKF „ZA” zaprasza na libański film „Anioł” - magiczną opowieść o spełnionych życzeniach, cudach i ogromnej wierze.

Małe libańskie miasteczko, w którym dom stoi obok domu i wszyscy się dobrze znają. Mieszkańcy mają swoje problemy, dziwactwa i grzeszki, ale są niezwykle religijni, bo święty patron miasteczka bierze czynny udział w dyscyplinowaniu wiernych wymierzając grzesznikom siarczyste policzki.

Leba, nauczyciel muzyki, żeni się z sympatią z dzieciństwa - Larą. Sąsiedzi bardzo żywo interesują się ich małżeństwem i serdecznie współczują, gdy na świat po kolei przychodzą dwie córki. Wreszcie za trzecim razem rodzi się chłopiec. Niestety Ghadi jest niepełnosprawny i zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami. Sąsiedzi postanawiają zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Ale Leba i Lara nie zamierzają się poddać i wkrótce w miasteczku pojawia się Anioł, który zmieni życie wszystkich, którzy w niego uwierzą.

Laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Wiosna Filmów, MFF Mannheim-Heidelberg oraz na festiwalu w południowokoreańskim Pusan.

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Reżyseria: Amin Dora
Scenariusz: Georges Khabbaz
Obsada: Georges Khabbaz, Lara Rain, Emmanuel Khairallah

Produkcja: komedia, Liban 2013, 100 min.


Wykorzystano materiały dystrybutora.


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności