Banksy - sztuka wyjęta spod prawa

Ekspozycje prac Banksy’ego, gdziekolwiek się pojawią, wzbudzają zainteresowanie. W Aura Centrum Olsztyna można będzie je podziwiać do końca lutego 2023.

Dziewczynkę z balonikiem pośród kilkudziesięciu eksponatów, przedstawiających twórczość najbardziej rozpoznawalnego artysty street artu na świecie – Banksy’ego, będzie można podziwiać w przestrzeniach centrum Aura. Wystawa po raz pierwszy pojawi się nie tylko na Warmii i Mazurach, ale będzie miała tutaj swoją premierę w Polsce i na świecie.

 

Wszyscy znają Banksy’ego, ale nikt nie wie, kim on jest, tożsamość artysty do tej pory pozostaje tajemnicą. Twórca stosuje graffiti szablonowe, co znacznie przyspiesza pracę i pozwala uniknąć przyłapania na gorącym uczynku przez policję. Banksy używa murów, aby wyrażać myśli, prowokować, zmieniać świat i dzielić się miłością, która silnie przemawia z jego sztuki. Dzięki temu jest najbardziej rozpoznawalnym artystą street artu na świecie. Naturalnym miejscem dla prac Banksy’ego jest ulica. By zobaczyć wszystkie jego prace, zwłaszcza w naturalnym środowisku, trzeba by odwiedzić wiele krajów, a od 21 listopada jego wybrane rekonstrukcje w ramach wystawy „Banksy – sztuka wyjęta spod prawa” będzie można oglądać w Aurze.

 

Twórca wyjątkowego street artu w swej sztuce porusza tematy, które są najbardziej żywe i dotykają rzeszy ludzi, czyli porusza kwestie nierówności społecznych, kwestie imigrantów. Interesuje go to, czym żyje przestrzeń publiczna. Banksy swoim anonimowym głosem przypomina nam o takich rzeczach jak pokój, sprawiedliwość i wolność.

 

Na olsztyńskiej wystawie zobaczymy to, co najbardziej popularne: dziewczynkę z balonikiem, Pulp Fiction, królową małp, miotacza kwiatów, kod kreskowy czy balerinę. Będzie można również podziwiać rekonstrukcję najnowszego muralu, który powstał na początku listopada tego roku w Borodziance w Ukrainie.

 

Ekspozycja jest wzbogacona o instalacje przestrzenne oraz multimedia.

 

Wystawa nie jest autoryzowana przez artystę, gdyż Banksy nie autoryzuje żadnych wystaw.

 

Wystawa będzie prezentowana na poziomie +1 galerii w godz. 10-20 od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe. Bilety wstępu dostępne będą w cenie 14 zł dla dzieci oraz 18 zł dla dorosłych, bilet rodzinny 2+2 będzie kosztować 50 zł. Grupy zorganizowane od 10 osób będą podlegać wcześniejszej rezerwacji pod nr. tel. +49 1578 7566 099 lub mailowo pod adresem kamila.gierko@or-ex.eu, zapłacą po 12 zł od osoby.


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności