Anna Piórek - "Odcienie impresji"

Zapraszamy na wernisaż - 7 września 2019 r. (sobota), godz. 12:00, ul. Parkowa 1

Anna Piórek urodziła się w Wałbrzychu. Zainteresowanie sztuką, a w szczególności malarstwem, odkryła już w latach młodzieńczych.

Od połowy lat 80-tych poświęca się malarstwu. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej, akrylowej, eksperymentuje z mediami tak, by uzyskać satysfakcjonujący efekt.

W twórczości Anny Piórek pojawiają się pejzaże i architektura rodzinnych stron oraz tych "zapisanych" z podróży. Prace artystki cechuje ekspresja ujawniająca się w łączeniu jaskrawych, barwnych plam upodabniających je do kolorowej mozaiki.

To następstwo fascynacji obrazami Claude Moneta, Edgara Degas, Camille Pisarro, Vincenta van Gogha. Zainteresowanie malarstwem impresjonistów trwa cały czas. Gra światła i koloru fascynuje artystkę. Oglądane obrazy sprawiają wrażenie malowanych z wyobraźni, czy też sennych wizji nieistniejących w rzeczywistości.

Artystka wypracowała swój sposób obrazowania świata, nie mieszczący się w schematach. Nie stosując perspektywy zbieżnej oraz klasycznego światłocienia, ukazuje swoje spojrzenie na otaczającą ją rzeczywistość.

Prace, poprzez swój niepowtarzalny charakter niosą ze sobą ładunek emocjonalny.

Artystka prezentowała wielokrotnie swoje obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnych między innymi w Olsztynie, Warszawie, Rzeszowie, Sieradzu, Grudziądzu, Zamościu. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Włocławku, Wałbrzychu i za granicą – Neuss, Akwizgranie, Dusseldorfie, Paryżu i Chicago.


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności