64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Finał Wojewódzki

27 kwietnia 2019 r., godz. 10:00, CEiIK. Zapraszamy.

To najważniejsza impreza amatorskiego ruchu recytatorskiego, oparta jest na wielostopniowej konstrukcji eliminacji, prowadzących do wyłonienia finalistów ogólnopolskich. Celem konkursu jest propagowanie języka polskiego, kultury żywego słowa jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej oraz poznanie i popularyzacja literatury polskiej i światowej. Udział w konkursie to spektakularne doświadczenia z zakresu umiejętności czytania i interpretacji tekstów literackich, retoryki, budowania ekspresji mowy publicznej, poprawnego posługiwania się językiem polskim i szacunku dla drugiego człowieka.

 

Głównym organizatorem eliminacji wojewódzkich OKR-u jest Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur, które współpracuje z instytucjami kultury i szkołami całego województwa. Do Olsztyna przyjadą miłośnicy recytacji, poezji śpiewanej wyłonieni podczas eliminacji rejonowych z całego regionu, m.in. z: Olsztyna, Elbląga, Bartoszyc, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego, Mrągowa, Szczytna. Jury w składzie: Andrzej Fabisiak – przewodniczący, Wiesława Niemaszek-Szymańska - aktorka, Irena Telesz-Burczyk - aktorka, będzie oceniało 11 wykonawców. Podsumowaniem prezentacji będą warsztaty dla uczestników eliminacji.

 

Zwycięzcy zostaną wytypowani do finałów ogólnopolskich. Patronat i dofinansowanie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Ministra Edukacji Narodowej. Wstęp wolny.


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności