III Arena Festival film&music

28 - 30 czerwca 2019 r., Centrum Targowo-Konferencyjne EXPO Mazury w Ostródzie.

 

Przed nami kolejny, bo już 3 Arena Festival film&music, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2019. Jak zawsze zapraszamy do Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Mazury w Ostróda - Letnia Stolica Warmii i Mazur. I tu będzie czekać na Was niespodzianka, ponieważ tegoroczną edycję realizujemy w jeszcze większej i jeszcze ładniejszej hali. Widzimy jak Festiwal rośnie a wraz z nim liczba wspaniałych miłośników muzyki filmowej, która nie wyobraża się początku wakacji bez Festiwalu w Ostródzie.

 

Zapraszamy na trzy dni niezwykłych koncertów z muzyką filmową wykonywaną na żywo przez znakomitą orkiestrę symfoniczną Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod dyrekcją Piotr Sulkowski.

 

Koncerty poprowadzi nasza ulubiona Magda Miśka-Jackowska - dziennikarka, prezenterka i znawczyni muzyki filmowej, której na co dzień możecie słuchać w RMF Classic.

 

Zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli:

 

1. Henryk Kuźniak – znakomity polski kompozytor muzyki filmowej, znany m.in. z muzyki do filmów Vabank i Seksmisja.

2. Filip Bajon – jeden z czołowych polskich reżyserów filmowych i teatralnych. Dyrektor Studia Filmowego KADR a w szczególności reżyser obsypanego nagrodami filmu Kamerdyner, który był realizowany m.in. na Warmii i Mazurach

3. Antoni Komasa- Łazarkiewicz – utalentowany kompozytor muzyki filmowej, nagrodzony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodą za najlepszą muzykę właśnie do Kamerdynera oraz filmu Wilkołak.

4. Jerzy Kapuściński – dyrektor artystyczny Studia Munka. Opiekun najlepszych polskich debiutów filmowych.

 

Zachwyceni udaną współpracą z Fundacją Film Spring Open – Sławomira Idziaka w tym roku również organizujemy wspólne warsztaty poświęcone małym formom dokumentalnym.

 

Młodzi twórcy już rezerwujcie swój czas bo odwiedzi nas Marcin Randall Nowakowski, z którym wspólnie nauczycie się tej niełatwej sztuki. A jednocześnie najlepsze prace będziemy chcieli zaprezentować na scenie głównej podczas koncertu finałowego 3. Arena Festival film&music.

 

Na festiwalu w Ostródzie pojawi się też znana i ceniona Fundacja Legalna Kultura. Bez niej nie może odbyć się żaden szanujący się festiwal w Polsce. Fundacja będzie Was zachęcać do korzystania z kultury z legalnych źródeł. A także pomoże nam zorganizować specjalnie dla naszych melomanów strefę chilloutową. W wolnych chwilach będzie tam można zebrać siły do kolejnych części koncertów.

 

W tym roku na Festiwalu zobaczycie też twarze aktorów wspierających polską transplantologię. A lekarze-specjaliści opowiedzą o tej niezwykle ważnej dla nas wszystkich dziedzinie medycyny. Do współpracy udało nam się zaprosić Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji "Poltransplant" oraz Fundacja DKMS.

 

Mamy nadzieję, że możemy sobie powiedzieć – do zobaczenia w Ostródzie na 3. Arena Festival film&music.

 

Bilety: bilety.filharmonia.olsztyn.pl

strona domowa festiwalu: arenafestival.pl


Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności