Wioska Teatralna

Festiwal "Wioska Teatralna" 26 lipca - 2 sierpnia 2009 r. warsztaty - spektakle - koncerty - spotkania

Festiwal "Wioska Teatralna"

26 lipca – 2 sierpnia 2009
warsztaty – spektakle – koncerty – spotkania 
niedziela, 26 VII
17.00 (Dom Pomocy Społecznej w Jonkowie): Wesele – domena publiczna, paraspektakl zespołu „Haz beszkwej”, reżyseria i adaptacja tekstu Wyspiańskiego: Wacław Sobaszek
20.00 Don Quijote - monodram Martina Frysa (Praga) reżyseria: Jana Pilatova*

27 VII
17.00 Domena publiczna „Wesela” – spotkanie z uczestnikami projektu
19.00 Wydech – spektakl teatru Krzyk (Maszewo), reżyseria: Marek Kościółek*, po spektaklu: dyskusja
21.00 Koszmar Darwina – film dokumentalny Huberta Saupera o ludziach znad jeziora Wiktorii w Afryce, katastrofie ekologicznej  i handlu bronią. Jeden z najbardziej niezwykłych dokumentów ukazujących zjawiska globalizacji
28 VII
17.00 Tfu! Z ludźmi! – promocja książki nominowanej do środkowoeuropejskiej nagrody „Angelus” (wyd. „Borussia”) z udziałem autorki Tamary Bołdak-Janowskiej, warsztat rysowania i pisania
19.00 Ballada o słodkiej Dafne – spektakl z udziałem grupy kobiet, które doświadczyły przemocy, reżyseria: Dagna Ślepowrońska i Maria Depta, po spektaklu: rozmowa z zespołem*
21.00 Otwarty kurs tańca, prowadzą: Erdmute Sobaszek, Wacław Sobaszek

29 VII
17.00 Opowieści z doliny Terek – spektakl w wykonaniu grupy dzieci uchodźców czeczeńskich projekt  Stowarzyszenia Praktyków Kultury, prowadzenie Nela Brzezińska, Daniel Brzeziński, Katarzyna Regulska*
19.00 Błękitny ekspres – fragment spektaklu opartego na tangach z okresu międzywojennego we współczesnej aranżacji, realizowanego w  Zakładzie Poprawczym w Falenicy, Lena Rogowska, Praktycy Kultury
21.00 Koncert i improwizacja – zespoły Ej Bekot oraz Lonski & Classen ( Berlin)*

30 VII
17.00 (w Godkach): Busz po polsku – projekt Teatru Realistycznego ze Skierniewic: plenerowa wystawa „animowanych fotografii” na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego, koordynator: Piotr Zatoń
19.00 (w Galerii Ręką Dzieło na kolonii wsi Godki): Teatr uciśnionych (Aktionstheatergruppe Halle i grupa warsztatowa) – pokaz „teatru forum” z udziałem publiczności
21.00 Orkiestra Wczorajszego Fasonu (Stowarzyszenie Tratwa, Olsztyn) – koncert muzyki tradycyjnej

31 VII
17.00 Prof. Anna Wyka (Collegium Civitas, Warszawa): Ryszard Kapuściński
18.30 Busz po polsku – pokaz Teatru Realistycznego, reżyseria: Robert Paluchowski
20.00 Romano Trajo i Beata Burakowska(Köln) – koncert muzyki Romów*

1 VIII
18.00 Opowieści teremiszczańskie – spektakl Katarzyny i Pawła Winiarskich na podstawie opowieści  zebranych w trakcie badań terenowych w puszczańskiej wsi Teremiski k. Białowieży*
19.00 pokaz grupy warsztatowej prowadzonej przez Marię Norę, aktorkę Living Theatre (Köln)
20.30 muzyczne jam session, taniec i muzyka

2 VIII
12.00 teatralne jam session
17.00 podsumowanie warsztatów
19.00 Proces – spektakl teatru Svabodny wg powieści Franza Kafki, reżyseria: Oksana Gaiko (Mińsk, Białoruś)*

Cykl warsztatów pn. Atelier Halle – Köln - Węgajty

• teatr Forum, prowadzi Aktionstheatergruppe Halle
• głos i improwizacja, prowadzi Zofia Bartoszewicz
• warsztat „Contact - tango”, prowadzi Urszula Wojtkowiak
• warsztat głosu i śpiewu, prowadzi Mieczysław Litwiński
• rysowanie i pisanie, w ramach promocji książki prowadzi: Tamara Bołdak-Janowska
• warsztat tańców romskich, prowadzi Beata Burakowska (zespół Romano Trajo, Köln)
• warsztat teatralny Marii Nory (LivingtheatreProjekt, Köln)
• "Ćwiczenia, taniec, improwizacja", prowadzą Erdmute Sobaszek , Wacław Sobaszek
Podsumowaniem warsztatów będzie „teatralne jam session”, ostatniego dnia festiwalowego.

Program warsztatów.

Tryb zgłoszenia: www.teatrwegajty.art.pl


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013.

Polityka prywatności © 2013 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Projekt graficzny i wykonanie techniczne: CIRUTdesign.
Poznaj lepiej nasz region: