Koncert CALICO

W dniach 18 marca - 4 kwietnia 2009 r. w Olsztynie odbędą się XIII Dni Kultury Francuskiej, których organizatorem jest Centrum Polsko - Francuskie "Cotes d'Armor - Warmia i Mazury".

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zaprasza na koncert francuskiego zespołu CALICO. Występ grupy odbędzie się w ramach "Dni..."   27 marca 2009 r. o godz.19.00 w sali widowiskowej Centrum.

Na koncert wstęp jest wolny.

Grupa Calico pochodząca z Bretanii zadebiutowała w 2003 r. albumem „Les cafés impersonnels”, który został dobrze przyjęty przez publiczność, dzięki czemu muzycy mogli zaprezentować się na najważniejszych scenach i koncertach w Bretanii.

Pod koniec 2005 r. zespół Calico wydał drugą płytę zatytułowaną „La posture” utrzymaną w klimacie rockowym, z ciekawymi, poetyckimi tekstami dotyczącymi aktualnych problemów. Ten album okazał się sukcesem zarówno w Bretanii, jak i w całej Francji: zespół otrzymał kilka nagród i wyróżnień, informacje o nim zaczęły ukazywać się w prasie, utwory Calico były grane przez różne stacje radiowe.

Potwierdzeniem tego sukcesu jest fakt, że album został doceniony przez słuchaczy: sprzedano 2000 egzemplarzy, a na 35 koncertach, które odbyły się w 2006 r. zawsze dopisywała publiczność.

Zdobywszy uznanie w swoim regionie oraz poza nim, zespół Calico przystąpił do nagrania nowej płyty we współpracy z profesjonalnym wydawcą. Album „Faire le jeu” ukazał się w kwietniu 2008 r.

Do tej pory zespół zagrał ponad 150 koncertów, przede wszystkim w Bretanii, ale także w Paryżu i w innych miastach.

Skład zespołu:

FABIEN AUTRET – gitara basowa, chórki
VINCENT CRENN – gitara, chórki
GILDAS LE GOFF – perkusja, chórki
HERVE LE GOFF – klawisze i chórki
JEAN-MARIE LE GOFF – gitara i śpiew

Ponadto zapraszamy do CEiIK-u na przegląd filmów francuskich. Szczegóły wkrótce.

Informacje - 089 513 17 48 lub 089 513 17 30
koncertowo@ceik.eu


Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności